Ballot Name: 2019-06 Cold Weather TOP-003-5 AB 2 ST
Voting Start Date: 4/16/2021 12:01:00 AM
Voting End Date: 4/26/2021 8:00:00 PM
Ballot Type: ST
Ballot Activity: AB
Ballot Series: 2
Total # Votes: 270
Total Ballot Pool: 312
Quorum: 86.54
Quorum Established Date: 4/26/2021 4:16:34 PM
Weighted Segment Value: 85.2

Segment Ballot Pool Segment Weight Affirmative Votes Affirmative Fraction Negative Votes w/ Comment Negative Fraction w/ Comment Negative Votes w/o Comment Abstain No Vote
Segment: 1 85 1 62 0.861 10 0.139 0 2 11
Segment: 2 7 0.6 5 0.5 1 0.1 0 0 1
Segment: 3 70 1 50 0.847 9 0.153 0 3 8
Segment: 4 19 1 13 0.867 2 0.133 0 1 3
Segment: 5 75 1 50 0.794 13 0.206 0 1 11
Segment: 6 47 1 29 0.784 8 0.216 0 3 7
Segment: 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Segment: 8 2 0.1 1 0.1 0 0 0 0 1
Segment: 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Segment: 10 7 0.7 7 0.7 0 0 0 0 0
Totals: 312 6.4 217 5.453 43 0.947 0 10 42
Segment Organization Voter Designated Proxy Ballot NERC Memo
4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins Affirmative N/A
1 Western Area Power Administration sean erickson Affirmative N/A
2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Brandon Gleason Negative Comments Submitted
5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury Affirmative N/A
6 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington LeRoy Patterson Negative Comments Submitted
6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien Affirmative N/A
10 ReliabilityFirst Anthony Jablonski Affirmative N/A
5 AEP Thomas Foltz Affirmative N/A
5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Kathryn Tackett Affirmative N/A
3 Lakeland Electric Steve Marshall None N/A
2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung None N/A
1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Lower Colorado River Authority Teresa Krabe Affirmative N/A
4 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Joseph DePoorter None N/A
3 Georgia System Operations Corporation Scott McGough Affirmative N/A
3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney Joe Tarantino Affirmative N/A
3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steven Taddeucci Affirmative N/A
5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company Anthony Stevens Affirmative N/A
5 Austin Energy Michael Dillard Affirmative N/A
1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis Affirmative N/A
4 Georgia System Operations Corporation Benjamin Winslett Affirmative N/A
5 NRG - NRG Energy, Inc. Patricia Lynch Affirmative N/A
3 Ocala Utility Services Neville Bowen Truong Le Affirmative N/A
6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons Negative Comments Submitted
1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich Affirmative N/A
3 Bonneville Power Administration Ken Lanehome Affirmative N/A
1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday Affirmative N/A
6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers Affirmative N/A
4 Illinois Municipal Electric Agency Mary Ann Todd None N/A
3 WEC Energy Group, Inc. Thomas Breene Affirmative N/A
5 Oglethorpe Power Corporation Donna Johnson Affirmative N/A
3 Eversource Energy Christopher McKinnon Affirmative N/A
2 California ISO Jamie Johnson Affirmative N/A
8 Florida Reliability Coordinating Council – Member Services Division Vince Ordax None N/A
1 Colorado Springs Utilities Mike Braunstein Affirmative N/A
1 IDACORP - Idaho Power Company Laura Nelson Affirmative N/A
4 WEC Energy Group, Inc. Matthew Beilfuss Affirmative N/A
1 Great River Energy Gordon Pietsch Affirmative N/A
1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard Andy Fuhrman Affirmative N/A
1 Tennessee Valley Authority Gabe Kurtz Negative Comments Submitted
5 Lakeland Electric Becky Rinier None N/A
1 Tri-State G and T Association, Inc. Donna Wood Affirmative N/A
5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas Negative Third-Party Comments
6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay Affirmative N/A
3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson Affirmative N/A
4 Sacramento Municipal Utility District Foung Mua Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Tennessee Valley Authority Ian Grant Negative Comments Submitted
6 PSEG - PSEG Energy Resources and Trade LLC Joseph Neglia Abstain N/A
3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove Affirmative N/A
1 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Scott Langston Affirmative N/A
2 PJM Interconnection, L.L.C. Tom Foster Elizabeth Davis Affirmative N/A
6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway Affirmative N/A
1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte Affirmative N/A
6 Platte River Power Authority Sabrina Martz Affirmative N/A
1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger Affirmative N/A
3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker Affirmative N/A
1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Kyle Down None N/A
1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle Affirmative N/A
5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Patrick Wells Affirmative N/A
5 San Miguel Electric Cooperative, Inc. Lana Smith Affirmative N/A
5 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos Affirmative N/A
3 Platte River Power Authority Wade Kiess Affirmative N/A
6 APS - Arizona Public Service Co. Marcus Bortman Affirmative N/A
3 APS - Arizona Public Service Co. Jessica Lopez Affirmative N/A
3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost Affirmative N/A
5 Orlando Utilities Commission Dania Colon Affirmative N/A
5 Vistra Energy Dan Roethemeyer Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Meaghan Connell Affirmative N/A
1 Orlando Utilities Commission Aaron Staley None N/A
1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Ginette Lacasse Affirmative N/A
1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley Negative Comments Submitted
6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Cristhian Godoy Affirmative N/A
1 BC Hydro and Power Authority Adrian Andreoiu Negative Comments Submitted
1 APS - Arizona Public Service Co. Daniela Atanasovski Affirmative N/A
4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Mark Garza Affirmative N/A
6 NRG - NRG Energy, Inc. Martin Sidor Affirmative N/A
1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth Affirmative N/A
1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Julie Severino Affirmative N/A
6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon Affirmative N/A
1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro Affirmative N/A
3 Salt River Project Zack Heim Negative Comments Submitted
3 Avista - Avista Corporation Scott Kinney Rich Hydzik Negative Comments Submitted
3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry Affirmative N/A
5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt Affirmative N/A
3 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. maria pardo Abstain N/A
5 WEC Energy Group, Inc. Clarice Zellmer None N/A
6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin Negative Comments Submitted
6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Glen Pruitt Affirmative N/A
5 Avista - Avista Corporation Glen Farmer Negative Comments Submitted
6 Black Hills Corporation Brooke Voorhees Affirmative N/A
3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia Affirmative N/A
5 Sempra - San Diego Gas and Electric Jennifer Wright Affirmative N/A
1 Dominion - Dominion Virginia Power Candace Marshall Negative Comments Submitted
5 Salt River Project Kevin Nielsen Negative Comments Submitted
1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Matt Carden Affirmative N/A
3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski Affirmative N/A
5 Southern Company - Southern Company Generation James Howell Affirmative N/A
6 Southern Company - Southern Company Generation Ron Carlsen Affirmative N/A
5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson Affirmative N/A
3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Schroeder None N/A
3 Omaha Public Power District David Heins Affirmative N/A
1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas Affirmative N/A
5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding Negative Comments Submitted
6 Omaha Public Power District Shonda McCain Affirmative N/A
3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim Affirmative N/A
3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman Negative Comments Submitted
3 Orlando Utilities Commission Ballard Mutters Affirmative N/A
6 AEP JT Kuehne Affirmative N/A
1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol Affirmative N/A
3 AEP Kent Feliks Affirmative N/A
3 Southern Indiana Gas and Electric Co. Ryan Abshier Affirmative N/A
3 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jeremy Lorigan Affirmative N/A
5 Talen Generation, LLC Donald Lock Affirmative N/A
5 EDP Renewables North America LLC Heather Morgan Robin Hill None N/A
6 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Ann Carey Affirmative N/A
6 Southern Indiana Gas and Electric Co. Erin Spence Affirmative N/A
1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons Affirmative N/A
5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Rachel Snead Negative Comments Submitted
4 Seattle City Light Hao Li Negative Comments Submitted
6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Lindsay Wickizer Affirmative N/A
10 Western Electricity Coordinating Council Steven Rueckert Affirmative N/A
1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane Stephanie Burns None N/A
5 Seattle City Light Faz Kasraie Negative Comments Submitted
4 Oklahoma Municipal Power Authority Ashley Stringer None N/A
1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann Affirmative N/A
1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour Affirmative N/A
3 Xcel Energy, Inc. Nicholas Friebel Affirmative N/A
3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak Affirmative N/A
5 Nebraska Public Power District Ronald Bender Negative Comments Submitted
5 Platte River Power Authority Tyson Archie Affirmative N/A
1 Dairyland Power Cooperative Renee Leidel Affirmative N/A
1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell Jennie Wike Affirmative N/A
10 Midwest Reliability Organization William Steiner Affirmative N/A
6 Seattle City Light Brian Belger None N/A
5 New York Power Authority Zahid Qayyum Affirmative N/A
3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. James Frank Affirmative N/A
4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon Affirmative N/A
1 Seattle City Light Michael Jang Negative Comments Submitted
5 Portland General Electric Co. Ryan Olson Affirmative N/A
3 Snohomish County PUD No. 1 Holly Chaney Negative Third-Party Comments
10 Northeast Power Coordinating Council Guy V. Zito Affirmative N/A
4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen Negative Third-Party Comments
5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld Negative Third-Party Comments
3 New York Power Authority David Rivera Affirmative N/A
3 Seattle City Light Laurie Hammack None N/A
1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer Tammy Porter None N/A
1 Arizona Electric Power Cooperative, Inc. Jennifer Bray Affirmative N/A
1 Avista - Avista Corporation Mike Magruder None N/A
2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula Affirmative N/A
6 Cleco Corporation Robert Hirchak Affirmative N/A
3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett Affirmative N/A
3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons Abstain N/A
3 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Skyler Wiegmann None N/A
4 LaGen Wayne Messina Affirmative N/A
5 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Robert Loy Affirmative N/A
1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White Affirmative N/A
1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey Affirmative N/A
3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley Affirmative N/A
1 Cleco Corporation John Lindsey Affirmative N/A
5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER Affirmative N/A
5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla Negative Third-Party Comments
3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue Affirmative N/A
1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke Negative Comments Submitted
2 Midcontinent ISO, Inc. Bobbi Welch Affirmative N/A
6 New York Power Authority Erick Barrios Affirmative N/A
4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert Affirmative N/A
1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo Affirmative N/A
6 Entergy Julie Hall Negative Comments Submitted
5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl None N/A
3 Austin Energy W. Dwayne Preston Affirmative N/A
5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke Affirmative N/A
4 Austin Energy Jun Hua Affirmative N/A
10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne Affirmative N/A
3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson Jennie Wike Affirmative N/A
5 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Ozan Ferrin Jennie Wike Affirmative N/A
3 Los Angeles Department of Water and Power Tony Skourtas None N/A
1 Austin Energy Thomas Standifur Affirmative N/A
5 Los Angeles Department of Water and Power Glenn Barry None N/A
6 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Terry Gifford Jennie Wike Affirmative N/A
10 SERC Reliability Corporation Dave Krueger Affirmative N/A
3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jarrod Murdaugh Affirmative N/A
4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho Jennie Wike Affirmative N/A
3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski Affirmative N/A
1 American Transmission Company, LLC LaTroy Brumfield Affirmative N/A
3 KAMO Electric Cooperative Tony Gott Affirmative N/A
6 Portland General Electric Co. Daniel Mason Affirmative N/A
6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu Abstain N/A
3 Northern California Power Agency Michael Whitney Negative Comments Submitted
6 Northern California Power Agency Dennis Sismaet Negative Comments Submitted
5 Northern California Power Agency Jeremy Lawson Negative Comments Submitted
1 SaskPower Wayne Guttormson Abstain N/A
6 Basin Electric Power Cooperative Jerry Horner None N/A
1 NB Power Corporation Nurul Abser Affirmative N/A
5 Pacific Gas and Electric Company Ed Hanson Pamalet Mackey None N/A
5 Ontario Power Generation Inc. Constantin Chitescu Affirmative N/A
3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Darnez Gresham Affirmative N/A
1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz None N/A
1 Basin Electric Power Cooperative David Rudolph None N/A
6 Austin Energy Lisa Martin Affirmative N/A
5 Southern Indiana Gas and Electric Co. Larry Rogers Affirmative N/A
3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber Affirmative N/A
1 National Grid USA Michael Jones Affirmative N/A
1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Bret Galbraith Affirmative N/A
5 Associated Electric Cooperative, Inc. Brad Haralson Affirmative N/A
1 Portland General Electric Co. Brooke Jockin Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Alyssia Rhoads Negative Third-Party Comments
6 Snohomish County PUD No. 1 John Liang Negative Comments Submitted
3 MEAG Power Roger Brand Scott Miller None N/A
6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker Affirmative N/A
1 MEAG Power David Weekley Scott Miller None N/A
1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace Affirmative N/A
1 Lakeland Electric Larry Watt Affirmative N/A
5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center Negative Comments Submitted
5 Muscatine Power and Water Neal Nelson Affirmative N/A
5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Avani Pandya Affirmative N/A
4 CMS Energy - Consumers Energy Company Aric Root Affirmative N/A
1 M and A Electric Power Cooperative William Price Affirmative N/A
3 Portland General Electric Co. Dan Zollner Affirmative N/A
5 NB Power Corporation Rob Vance Affirmative N/A
4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen Affirmative N/A
1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Bowman Affirmative N/A
3 City Utilities of Springfield, Missouri Duan Gavel None N/A
3 National Grid USA Brian Shanahan Affirmative N/A
1 Manitoba Hydro Bruce Reimer Affirmative N/A
5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao None N/A
6 Manitoba Hydro Simon Tanapat-Andre None N/A
5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen Affirmative N/A
8 David Kiguel David Kiguel Affirmative N/A
1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax Affirmative N/A
2 ISO New England, Inc. Michael Puscas Affirmative N/A
1 Sho-Me Power Electric Cooperative Peter Dawson Affirmative N/A
5 Black Hills Corporation Derek Silbaugh Affirmative N/A
3 Great River Energy Michael Brytowski Affirmative N/A
3 Duke Energy Lee Schuster Negative Comments Submitted
5 Cowlitz County PUD Deanna Carlson Affirmative N/A
5 Hydro-Qu?bec Production Carl Pineault Affirmative N/A
5 Duke Energy Dale Goodwine Negative Comments Submitted
6 TECO - Tampa Electric Co. Benjamin Smith None N/A
3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey Affirmative N/A
1 Lower Colorado River Authority James Baldwin Affirmative N/A
5 Cogentrix Energy Power Management, LLC Gerry Adamski Affirmative N/A
1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund Affirmative N/A
1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson None N/A
3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson Affirmative N/A
5 OTP - Otter Tail Power Company Brett Jacobs Affirmative N/A
1 Duke Energy Laura Lee Negative Comments Submitted
6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp Affirmative N/A
6 Great River Energy Donna Stephenson Affirmative N/A
3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino Affirmative N/A
5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson Affirmative N/A
3 Lincoln Electric System Jason Fortik Affirmative N/A
5 National Grid USA Elizabeth Spivak Affirmative N/A
3 Black Hills Corporation Don Stahl Affirmative N/A
5 Evergy Derek Brown Affirmative N/A
6 Evergy Thomas ROBBEN Affirmative N/A
1 Lincoln Electric System Josh Johnson Affirmative N/A
3 Evergy Marcus Moor Affirmative N/A
1 Eversource Energy Quintin Lee Affirmative N/A
4 North Carolina Electric Membership Corporation Richard McCall Scott Brame Affirmative N/A
5 North Carolina Electric Membership Corporation John Cook Scott Brame Affirmative N/A
5 Bonneville Power Administration Scott Winner Affirmative N/A
4 Indiana Municipal Power Agency Jack Alvey Scott Berry Abstain N/A
1 Evergy Allen Klassen Affirmative N/A
6 Duke Energy Greg Cecil Negative Comments Submitted
1 Exelon Daniel Gacek Affirmative N/A
3 Exelon Kinte Whitehead Affirmative N/A
5 Exelon Cynthia Lee Affirmative N/A
6 Exelon Becky Webb Affirmative N/A
1 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Mike ONeil None N/A
6 Salt River Project Bobby Olsen None N/A
5 Edison International - Southern California Edison Company Neil Shockey Affirmative N/A
3 North Carolina Electric Membership Corporation Chris DiMisa Scott Brame Affirmative N/A
1 Hydro One Networks, Inc. Payam Farahbakhsh Affirmative N/A
5 Seminole Electric Cooperative, Inc. Trena Haynes None N/A
6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Justin Welty None N/A
1 Sacramento Municipal Utility District Wei Shao Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Ameren - Ameren Services David Jendras Affirmative N/A
6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan Affirmative N/A
5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer Affirmative N/A
3 Pacific Gas and Electric Company Sandra Ellis Pamalet Mackey None N/A
1 Taunton Municipal Lighting Plant Devon Tremont Affirmative N/A
1 Ameren - Ameren Services Tamara Evey Affirmative N/A
3 Hydro One Networks, Inc. Paul Malozewski Affirmative N/A
3 Cleco Corporation Maurice Paulk Affirmative N/A
1 Black Hills Corporation Seth Nelson Affirmative N/A
5 Entergy - Entergy Services, Inc. Gail Golden None N/A
5 California Department of Water Resources ASM Mostafa None N/A
1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff Affirmative N/A
10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON Affirmative N/A
6 Santee Cooper Marty Watson Negative Comments Submitted
5 Santee Cooper Tommy Curtis Negative Comments Submitted
3 Santee Cooper James Poston Negative Comments Submitted
1 Santee Cooper Chris Wagner Negative Comments Submitted
1 Salt River Project Chris Hofmann Affirmative N/A
1 Omaha Public Power District Doug Peterchuck Affirmative N/A
5 Dairyland Power Cooperative Tommy Drea Affirmative N/A
5 Omaha Public Power District Mahmood Safi Affirmative N/A
1 Imperial Irrigation District Jesus Sammy Alcaraz Denise Sanchez Abstain N/A
6 Colorado Springs Utilities Melissa Brown None N/A
6 Lakeland Electric Paul Shipps Affirmative N/A
1 JEA Joe McClung Affirmative N/A
6 Imperial Irrigation District Diana Torres Denise Sanchez Abstain N/A
5 Imperial Irrigation District Tino Zaragoza Denise Sanchez Abstain N/A
1 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County Kevin Conway None N/A
1 Gainesville Regional Utilities David Owens Truong Le Affirmative N/A
3 Imperial Irrigation District Glen Allegranza Denise Sanchez Abstain N/A
5 JEA John Babik Affirmative N/A
5 Acciona Energy North America George Brown Affirmative N/A
1 Puget Sound Energy, Inc. Chelsey Neil Affirmative N/A
5 CPS Energy Robert Stevens None N/A
1 CPS Energy Gladys DeLaO Negative Comments Submitted
3 CPS Energy Glenn Pressler Negative Comments Submitted