Segment Voters Represented
1 - Transmission Owner 132
2 - Regional Transmission Organizations (RTOs) and Independent System Operators (ISOs) 8
3 - Load-Serving Entities (LSEs) 111
4 - Transmission Dependent Utilities (TDUs) 38
5 - Electric Generators 115
6 - Electricity Brokers, Aggregators, and Marketers 68
7 - Large Electricity End Users 7
8 - Small Electricity Users 5
9 - Federal, State, and Provincial Regulatory or other Government Entities 3
10 - Regional Reliability Organizations and Regional Entities 7
Total Voters 494


Status Segment Entity First Name Last Name
Approved 1 Wolverine Power Supply Cooperative, Inc. Andrew Anderson
Approved 1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Alyssia Rhoads
Approved 1 Transmission Agency of Northern California Amy Cuellar
Approved 1 Cedar Falls Utilities Adam Peterson
Approved 1 BC Hydro and Power Authority Adrian Andreoiu
Approved 1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger
Approved 1 Evergy Allen Klassen
Approved 1 Memphis Light, Gas and Water Division Allan Long
Approved 1 East Kentucky Power Cooperative Amber Skillern
Approved 1 Southwestern Power Administration Angela Wheat
Approved 1 Orlando Utilities Commission Aaron Staley
Approved 1 Wind Energy Transmission Texas, LLC Bradley Collard
Approved 1 NorthWestern Energy Belinda Tierney
Approved 1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Bret Galbraith
Approved 1 Tennessee Valley Authority Gabe Kurtz
Approved 1 Turlock Irrigation District Brett Bodine
Approved 1 M and A Electric Power Cooperative William Price
Approved 1 Manitoba Hydro Bruce Reimer
Approved 1 Portland General Electric Co. Brooke Jockin
Approved 1 Dominion - Dominion Virginia Power Candace Marshall
Approved 1 Puget Sound Energy, Inc. Chelsey Neil
Approved 1 Big Rivers Electric Corporation Chris Bradley
Approved 1 Salt River Project Chris Hofmann
Approved 1 Santee Cooper Chris Wagner
Approved 1 Exelon Daniel Gacek
Approved 1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund
Approved 1 ATCO Electric Dan Bamber
Approved 1 APS - Arizona Public Service Co. Daniela Atanasovski
Approved 1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons
Approved 1 South Texas Electric Cooperative Darrell Klimitchek
Approved 1 Beaches Energy Services Don Cuevas
Approved 1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro
Approved 1 Taunton Municipal Lighting Plant Devon Tremont
Approved 1 LS Power Transmission, LLC Darin Ferguson
Approved 1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Diane Landry
Approved 1 Omaha Public Power District Doug Peterchuck
Approved 1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol
Approved 1 Basin Electric Power Cooperative David Rudolph
Approved 1 MEAG Power David Weekley
Approved 1 Tri-State G and T Association, Inc. Donna Wood
Approved 1 Western Area Power Administration sean erickson
Approved 1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz
Approved 1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace
Approved 1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Matt Carden
Approved 1 CPS Energy Gladys DeLaO
Approved 1 Great River Energy Gordon Pietsch
Approved 1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis
Approved 1 Southern Illinois Power Cooperative William Hutchison
Approved 1 Long Island Power Authority Isidoro Behar
Approved 1 Wabash Valley Power Association Joni Jones
Approved 1 Lower Colorado River Authority James Baldwin
Approved 1 Arizona Electric Power Cooperative, Inc. Jennifer Bray
Approved 1 Arkansas Electric Cooperative Corporation Jennifer Loiacano
Approved 1 Lincoln Electric System Josh Johnson
Approved 1 Midwest Energy, Inc. Justin MacDonald
Approved 1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell
Approved 1 Allete - Minnesota Power, Inc. Jamie Monette
Approved 1 Cleco Corporation John Lindsey
Approved 1 Imperial Irrigation District Jesus Sammy Alcaraz
Approved 1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Julie Severino
Approved 1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley
Approved 1 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County Kevin Conway
Approved 1 Central Iowa Power Cooperative Kevin Lyons
Approved 1 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Kyle Hussey
Approved 1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday
Approved 1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White
Approved 1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Kyle Down
Approved 1 Corn Belt Power Cooperative larry brusseau
Approved 1 Lakeland Electric Larry Watt
Approved 1 Duke Energy Laura Lee
Approved 1 American Transmission Company, LLC LaTroy Brumfield
Approved 1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer
Approved 1 City and County of San Francisco Lesley Kayser-Sprouse
Approved 1 Duquesne Light Co. Elisa Labriola
Approved 1 PNM Resources - Public Service Company of New Mexico Lynn Goldstein
Approved 1 Pacific Gas and Electric Company Marco Rios
Approved 1 Edison International - Southern California Edison Company Jose Avendano Mora
Approved 1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax
Approved 1 Colorado Springs Utilities Mike Braunstein
Approved 1 KAMO Electric Cooperative Micah Breedlove
Approved 1 JEA Joe McClung
Approved 1 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Mike ONeil
Approved 1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas
Approved 1 Bryan Texas Utilities Mary Downs
Approved 1 Seattle City Light Michael Jang
Approved 1 National Grid USA Michael Jones
Approved 1 AES - Dayton Power and Light Co. Michael Russ
Approved 1 United Illuminating Co. Michele Tondalo
Approved 1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Bowman
Approved 1 Avista - Avista Corporation Mike Magruder
Approved 1 IDACORP - Idaho Power Company Mike Marshall
Approved 1 PPL Electric Utilities Corporation Michelle Longo
Approved 1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane
Approved 1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey
Approved 1 Associated Electric Cooperative, Inc. Mark Riley
Approved 1 NB Power Corporation Nurul Abser
Approved 1 Prairie Power, Inc. Nick Fogleman
Approved 1 Network and Security Technologies Nicholas Lauriat
Approved 1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke
Approved 1 Gainesville Regional Utilities David Owens
Approved 1 El Paso Electric Company Pablo Onate
Approved 1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff
Approved 1 Hydro One Networks, Inc. Payam Farahbakhsh
Approved 1 Sho-Me Power Electric Cooperative Peter Dawson
Approved 1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle
Approved 1 Eversource Energy Quintin Lee
Approved 1 TECO - Tampa Electric Co. Regan Haines
Approved 1 VELCO -Vermont Electric Power Company, Inc. Randy Buswell
Approved 1 City Water, Light and Power of Springfield, IL Rick Meadows
Approved 1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson
Approved 1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo
Approved 1 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Scott Langston
Approved 1 Ohio Valley Electric Corporation Scott Cunningham
Approved 1 City of College Station Stacy Lee
Approved 1 Black Hills Corporation Seth Nelson
Approved 1 Grand River Dam Authority Stace Kegley
Approved 1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith
Approved 1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth
Approved 1 Unisource - Tucson Electric Power Co. Sam Rugel
Approved 1 Dairyland Power Cooperative Steve Ritscher
Approved 1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich
Approved 1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard
Approved 1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann
Approved 1 Ameren - Ameren Services Tamara Evey
Approved 1 Austin Energy Thomas Standifur
Approved 1 Platte River Power Authority Matt Thompson
Approved 1 Brazos Electric Power Cooperative, Inc. Tony Kroskey
Approved 1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour
Approved 1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte
Approved 1 Sacramento Municipal Utility District Wei Shao
Approved 1 SaskPower Wayne Guttormson
Approved 1 Cooperative Energy Yu-Loong Liew
Approved 10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON
Approved 10 ReliabilityFirst Anthony Jablonski
Approved 10 Northeast Power Coordinating Council Gerry Dunbar
Approved 10 SERC Reliability Corporation Dave Krueger
Approved 10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne
Approved 10 Western Electricity Coordinating Council Steven Rueckert
Approved 10 Midwest Reliability Organization William Steiner
Approved 2 Midcontinent ISO, Inc. Bobbi Welch
Approved 2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung
Approved 2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Dana Showalter
Approved 2 New York Independent System Operator Gregory Campoli
Approved 2 California ISO Jamie Johnson
Approved 2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula
Approved 2 ISO New England, Inc. Michael Puscas
Approved 2 PJM Interconnection, L.L.C. Tom Foster
Approved 3 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Alan Gale
Approved 3 Blue Ridge Electric Membership Corporation Alan Merck
Approved 3 PNM Resources - Public Service Company of New Mexico Amy Bratkovic
Approved 3 Lincoln Electric System Angelica Valencia
Approved 3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber
Approved 3 JEA Garry Baker
Approved 3 National Grid USA Brian Shanahan
Approved 3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia
Approved 3 Florida Municipal Power Agency Carl Turner
Approved 3 North Carolina Electric Membership Corporation Chris DiMisa
Approved 3 Eversource Energy Christopher McKinnon
Approved 3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Schroeder
Approved 3 Exelon Kinte Whitehead
Approved 3 Beaches Energy Services Carolyn Woodard
Approved 3 Public Utility District No. 1 of Okanogan County Dale Dunckel
Approved 3 Portland General Electric Co. Dan Zollner
Approved 3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Darnez Gresham
Approved 3 New York Power Authority David Rivera
Approved 3 AES - Indianapolis Power and Light Co. deb steitz
Approved 3 Omaha Public Power District David Heins
Approved 3 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County David Hodder
Approved 3 Ameren - Ameren Services David Jendras
Approved 3 Turlock Irrigation District James Ramos
Approved 3 Black Hills Corporation Don Stahl
Approved 3 City Utilities of Springfield, Missouri Duan Gavel
Approved 3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski
Approved 3 CPS Energy Glenn Pressler
Approved 3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim
Approved 3 Imperial Irrigation District Glen Allegranza
Approved 3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove
Approved 3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson
Approved 3 BC Hydro and Power Authority Hootan Jarollahi
Approved 3 Snohomish County PUD No. 1 Holly Chaney
Approved 3 Tennessee Valley Authority Ian Grant
Approved 3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. James Frank
Approved 3 APS - Arizona Public Service Co. Jessica Lopez
Approved 3 Old Dominion Electric Coop. Jenjira Knernschield
Approved 3 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jeremy Lorigan
Approved 3 Tri-State G and T Association, Inc. Janelle Marriott Gill
Approved 3 Santee Cooper James Poston
Approved 3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jarrod Murdaugh
Approved 3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry
Approved 3 Anaheim Public Utilities Dept. Jameel Pueblos
Approved 3 Clark Public Utilities Jack Stamper
Approved 3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley
Approved 3 Puget Sound Energy, Inc. Justin Rathburn
Approved 3 Basin Electric Power Cooperative Jeremy Voll
Approved 3 Grand River Dam Authority Jeff Wells
Approved 3 Empire District Electric Co. Kalem Long
Approved 3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak
Approved 3 AEP Kent Feliks
Approved 3 Platte River Power Authority Wade Kiess
Approved 3 Orlando Utilities Commission Ballard Mutters
Approved 3 Gainesville Regional Utilities Darko Kovac
Approved 3 Unitil Paul Krell
Approved 3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski
Approved 3 Bonneville Power Administration Ken Lanehome
Approved 3 Piedmont EMC Lawrence Hopkins Jr
Approved 3 Seattle City Light Laurie Hammack
Approved 3 Duke Energy Lee Schuster
Approved 3 City of Farmington Linda Jacobson-Quinn
Approved 3 Southern Maryland Electric Cooperative Lucia Beal
Approved 3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons
Approved 3 Evergy Marcus Moor
Approved 3 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. maria pardo
Approved 3 Arkansas Electric Cooperative Corporation Mark Gann
Approved 3 Cleco Corporation Maurice Paulk
Approved 3 Great River Energy Michael Brytowski
Approved 3 Prairie Power, Inc. Micah Bushnell
Approved 3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson
Approved 3 Northern California Power Agency Michael Whitney
Approved 3 Manitoba Hydro Mike Smith
Approved 3 Kissimmee Utility Authority Michael Wagner
Approved 3 Ocala Utility Services Neville Bowen
Approved 3 Xcel Energy, Inc. Nicholas Friebel
Approved 3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney
Approved 3 Fort Pierce Utilities Authority Jakub Pajak
Approved 3 East Kentucky Power Cooperative Patrick Woods
Approved 3 National Rural Electric Cooperative Association Patti Metro
Approved 3 Hydro One Networks, Inc. Paul Malozewski
Approved 3 Intermountain REA Pam Feuerstein
Approved 3 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Ronald Bauer
Approved 3 MEAG Power Roger Brand
Approved 3 City of Homestead Robert Croes
Approved 3 El Paso Electric Company Rhonda Bryant
Approved 3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey
Approved 3 Cowlitz County PUD Russell Noble
Approved 3 Modesto Irrigation District Roderick Cook
Approved 3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino
Approved 3 Southern Indiana Gas and Electric Co. Ryan Abshier
Approved 3 Wabash Valley Power Association Susan Sosbe
Approved 3 Pacific Gas and Electric Company Sandra Ellis
Approved 3 City of Independence, Power and Light Department Steve Arnold
Approved 3 Avista - Avista Corporation Scott Kinney
Approved 3 Georgia System Operations Corporation Scott McGough
Approved 3 City Water, Light and Power of Springfield, IL Shaun Anders
Approved 3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steven Taddeucci
Approved 3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue
Approved 3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker
Approved 3 Lakeland Electric Steve Marshall
Approved 3 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Skyler Wiegmann
Approved 3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett
Approved 3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman
Approved 3 KAMO Electric Cooperative Tony Gott
Approved 3 WEC Energy Group, Inc. Thomas Breene
Approved 3 Los Angeles Department of Water and Power Tony Skourtas
Approved 3 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Val Ridad
Approved 3 Austin Energy W. Dwayne Preston
Approved 3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson
Approved 3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost
Approved 3 Salt River Project Zack Heim
Approved 4 Arkansas Electric Cooperative Corporation Alice Wright
Approved 4 CMS Energy - Consumers Energy Company Aric Root
Approved 4 Oklahoma Municipal Power Authority Ashley Stringer
Approved 4 Georgia System Operations Corporation Benjamin Winslett
Approved 4 Municipal Energy Agency of Nebraska Brittany Millard
Approved 4 Old Dominion Electric Cooperative William Pezalla
Approved 4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon
Approved 4 Florida Municipal Power Agency Dan O'Hagan
Approved 4 Sacramento Municipal Utility District Foung Mua
Approved 4 Seattle City Light Hao Li
Approved 4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho
Approved 4 Indiana Municipal Power Agency Jack Alvey
Approved 4 American Public Power Association Jack Cashin
Approved 4 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Joseph DePoorter
Approved 4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen
Approved 4 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Jeff Ipsaro
Approved 4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen
Approved 4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins
Approved 4 Austin Energy Jun Hua
Approved 4 Turlock Irrigation District Kody Heppner
Approved 4 Marshfield Utilities Nicolas Kumm
Approved 4 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Karla Weaver
Approved 4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert
Approved 4 Northern California Power Agency Marty Hostler
Approved 4 WEC Energy Group, Inc. Matthew Beilfuss
Approved 4 Electricities of North Carolina Marcus Freeman
Approved 4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Mark Garza
Approved 4 Cowlitz County PUD Mike Larsen
Approved 4 Illinois Municipal Electric Agency Mary Ann Todd
Approved 4 Keys Energy Services Nick Batty
Approved 4 City of Poplar Bluff Neal Williams
Approved 4 DTE Energy patricia ireland
Approved 4 National Rural Electric Cooperative Association Paul McCurley
Approved 4 North Carolina Electric Membership Corporation Richard McCall
Approved 4 Southern Minnesota Municipal Power Agency Rick Koch
Approved 4 South Mississippi Electric Power Association Steve McElhaney
Approved 4 WPPI Energy Todd Komplin
Approved 4 LaGen Wayne Messina
Approved 5 Greenville Electric Utility System Ashley Cotton
Approved 5 Arkansas Electric Cooperative Corporation Adrian Harris
Approved 5 DTE Energy - Detroit Edison Company Adrian Raducea
Approved 5 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Amy Jones
Approved 5 Avangrid Renewables Alex Robison
Approved 5 NextEra Energy Allen Schriver
Approved 5 Platte River Power Authority Tyson Archie
Approved 5 California Department of Water Resources ASM Mostafa
Approved 5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company Anthony Stevens
Approved 5 JEA John Babik
Approved 5 Lakeland Electric Becky Rinier
Approved 5 Associated Electric Cooperative, Inc. Brad Haralson
Approved 5 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County Bryant Kramer
Approved 5 Northeast Texas Electric Cooperative - HCCP Brent Hebert
Approved 5 Oxy - Ingleside Cogeneration LP Candace Jaunzemis
Approved 5 BP Wind Energy North America Inc. Carla Holly
Approved 5 Cooperative Energy Colby Bellville
Approved 5 City of Independence, Power and Light Department Chris Bills
Approved 5 Florida Municipal Power Agency Chris Gowder
Approved 5 WEC Energy Group, Inc. Clarice Zellmer
Approved 5 Ontario Power Generation Inc. Constantin Chitescu
Approved 5 Basin Electric Power Cooperative Colleen Peterson
Approved 5 Exelon Cynthia Lee
Approved 5 Duke Energy Dale Goodwine
Approved 5 Vistra Energy Dan Roethemeyer
Approved 5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl
Approved 5 East Kentucky Power Cooperative David Meade
Approved 5 Cowlitz County PUD Deanna Carlson
Approved 5 Orlando Utilities Commission Dania Colon
Approved 5 Evergy Derek Brown
Approved 5 Black Hills Corporation Derek Silbaugh
Approved 5 Talen Generation, LLC Donald Lock
Approved 5 Oglethorpe Power Corporation Donna Johnson
Approved 5 TECO - Tampa Electric Co. Dave Pickles
Approved 5 Pacific Gas and Electric Company Ed Hanson
Approved 5 National Grid USA Elizabeth Spivak
Approved 5 Seattle City Light Faz Kasraie
Approved 5 Imperial Irrigation District Tino Zaragoza
Approved 5 Southern Company - Southern Company Generation James Howell
Approved 5 Acciona Energy North America George Brown
Approved 5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt
Approved 5 Cogentrix Energy Power Management, LLC Gerry Adamski
Approved 5 Entergy - Entergy Services, Inc. Gail Golden
Approved 5 Avista - Avista Corporation Glen Farmer
Approved 5 Los Angeles Department of Water and Power Glenn Barry
Approved 5 EDP Renewables North America LLC Heather Morgan
Approved 5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding
Approved 5 Great River Energy Jacalynn Bentz
Approved 5 Northern California Power Agency Jeremy Lawson
Approved 5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke
Approved 5 North Carolina Electric Membership Corporation John Cook
Approved 5 City Water, Light and Power of Springfield, IL John Kennedy
Approved 5 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. John Robson
Approved 5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER
Approved 5 Sempra - San Diego Gas and Electric Jennifer Wright
Approved 5 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Karen Weaver
Approved 5 Salt River Project Kevin Nielsen
Approved 5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury
Approved 5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Kathryn Tackett
Approved 5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson
Approved 5 Southern Indiana Gas and Electric Co. Larry Rogers
Approved 5 AES - AES Corporation Leo Bernier
Approved 5 San Miguel Electric Cooperative, Inc. Lana Smith
Approved 5 Puget Sound Energy, Inc. Lynn Murphy
Approved 5 Enel Green Power Mat Bunch
Approved 5 Turlock Irrigation District Michael Tehada
Approved 5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Meaghan Connell
Approved 5 Austin Energy Michael Dillard
Approved 5 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos
Approved 5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla
Approved 5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas
Approved 5 Omaha Public Power District Mahmood Safi
Approved 5 Muscatine Power and Water Neal Nelson
Approved 5 Sacramento Municipal Utility District Nicole Goi
Approved 5 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Ozan Ferrin
Approved 5 NRG - NRG Energy, Inc. Patricia Lynch
Approved 5 Hydro-Qu?bec Production Carl Pineault
Approved 5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Rachel Snead
Approved 5 CPS Energy Robert Stevens
Approved 5 Nebraska Public Power District Ronald Bender
Approved 5 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Robert Loy
Approved 5 NB Power Corporation Rob Vance
Approved 5 Buckeye Power, Inc. Ryan Strom
Approved 5 Tri-State G and T Association, Inc. Ryan Walter
Approved 5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson
Approved 5 Portland General Electric Co. Ryan Olson
Approved 5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen
Approved 5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld
Approved 5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer
Approved 5 Cypress Creek Renewables, LLC Sean McCormick
Approved 5 Edison International - Southern California Edison Company Selene Willis
Approved 5 Decatur Energy Center LLC Shannon Ferdinand
Approved 5 Brazos Electric Power Cooperative, Inc. Shari Heino
Approved 5 Arevon Energy Srinivas Kappagantula
Approved 5 Golden Spread Electric Cooperative, Inc. Sara Orr
Approved 5 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Sandra Pacheco
Approved 5 Cleco Corporation Stephanie Huffman
Approved 5 IHI Power Services Corp. Esteban Arreguin
Approved 5 EDF Renewable Energy Steven Sconce
Approved 5 Bonneville Power Administration Scott Winner
Approved 5 Exxon Mobil Tanner Jones
Approved 5 Santee Cooper Tommy Curtis
Approved 5 AEP Thomas Foltz
Approved 5 Lower Colorado River Authority Teresa Krabe
Approved 5 Dairyland Power Cooperative Tommy Drea
Approved 5 Seminole Electric Cooperative, Inc. Trena Haynes
Approved 5 PowerSouth Energy Cooperative Tim Hattaway
Approved 5 PSEG - PSEG Fossil LLC Tim Kucey
Approved 5 OTP - Otter Tail Power Company Tammy Kubela
Approved 5 Gainesville Regional Utilities Eric Walters
Approved 5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Haizhen Wang
Approved 5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center
Approved 5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Patrick Wells
Approved 5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao
Approved 5 New York Power Authority Zahid Qayyum
Approved 6 Florida Municipal Power Pool Aaron Casto
Approved 6 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Ann Carey
Approved 6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu
Approved 6 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County April Owen
Approved 6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers
Approved 6 Associated Electric Cooperative, Inc. Brian Ackermann
Approved 6 TECO - Tampa Electric Co. Benjamin Smith
Approved 6 Salt River Project Bobby Olsen
Approved 6 Seattle City Light Brian Belger
Approved 6 Missouri River Energy Services Brian Zavesky
Approved 6 Black Hills Corporation Brooke Voorhees
Approved 6 Arkansas Electric Cooperative Corporation Bruce Walkup
Approved 6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon
Approved 6 Sacramento Municipal Utility District Charles Norton
Approved 6 Exelon Becky Webb
Approved 6 Portland General Electric Co. Daniel Mason
Approved 6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway
Approved 6 Northern California Power Agency Dennis Sismaet
Approved 6 Southeastern Power Administration Douglas Spencer
Approved 6 Great River Energy Donna Stephenson
Approved 6 Imperial Irrigation District Diana Torres
Approved 6 Western Area Power Administration Erin Green
Approved 6 New York Power Authority Erick Barrios
Approved 6 Southern Indiana Gas and Electric Co. Erin Spence
Approved 6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp
Approved 6 Southern Company - Southern Company Generation Ron Carlsen
Approved 6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Glen Pruitt
Approved 6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Cristhian Godoy
Approved 6 Duke Energy Greg Cecil
Approved 6 Modesto Irrigation District James McFall
Approved 6 Talen Energy Marketing, LLC Jennifer Hohenshilt
Approved 6 Entergy Julie Hall
Approved 6 Snohomish County PUD No. 1 John Liang
Approved 6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien
Approved 6 PSEG - PSEG Energy Resources and Trade LLC Joseph Neglia
Approved 6 Seminole Electric Cooperative, Inc. David Reinecke
Approved 6 Basin Electric Power Cooperative Jerry Horner
Approved 6 AEP JT Kuehne
Approved 6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Justin Welty
Approved 6 Santee Cooper Marty Watson
Approved 6 Edison International - Southern California Edison Company Kenya Streeter
Approved 6 Luminant - Luminant Energy Kris Butler
Approved 6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Lindsay Wickizer
Approved 6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker
Approved 6 Austin Energy Lisa Martin
Approved 6 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington LeRoy Patterson
Approved 6 El Paso Electric Company Luis Rodriguez
Approved 6 APS - Arizona Public Service Co. Marcus Bortman
Approved 6 NRG - NRG Energy, Inc. Martin Sidor
Approved 6 Platte River Power Authority Sabrina Martz
Approved 6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons
Approved 6 Muscatine Power and Water Nick Burns
Approved 6 Turlock Irrigation District Peter Mensonides
Approved 6 Lakeland Electric Paul Shipps
Approved 6 Powerex Corporation Raj Hundal
Approved 6 ACES Power Marketing Rebecca Moore Darrah
Approved 6 Rayburn Country Electric Cooperative, Inc. Rickey Hebert
Approved 6 Florida Municipal Power Agency Richard Montgomery
Approved 6 Cleco Corporation Robert Hirchak
Approved 6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan
Approved 6 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Robert Thorson
Approved 6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin
Approved 6 Omaha Public Power District Shonda McCain
Approved 6 South Mississippi Electric Power Association Sarah Snow
Approved 6 Manitoba Hydro Simon Tanapat-Andre
Approved 6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay
Approved 6 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Terry Gifford
Approved 6 Evergy Thomas ROBBEN
Approved 7 Alcoa - Alcoa Power Generating Inc. Todd Anna
Approved 7 Exxon Mobil Brad Sims
Approved 7 Luminant Mining Company LLC James Watson
Approved 7 Amazon Web Services Maggy Powell
Approved 7 Electricity Consumers Resource Council (ELCON) Travis Fisher
Approved 7 Stone, Mattheis, Xenopoulos & Brew, P.C. Thomas Siegrist
Approved 7 Oxy - Occidental Chemical Venona Greaff
Approved 8 David Kiguel David Kiguel
Approved 8 Reliable Energy Analytics LLC Richard Brooks
Approved 8 philip winston philip winston
Approved 8 Robert Blohm Robert Blohm
Approved 8 Florida Reliability Coordinating Council – Member Services Division Vince Ordax
Approved 9 Commonwealth of Massachusetts Department of Public Utilities Donald Nelson
Approved 9 National Association of Regulatory Utility Commissioners Kimberly Jones
Approved 9 British Columbia Utilities Commission Sarosh Muncherji