Ballot Name: 2019-06 Cold Weather TOP-003-5 IN 1 ST
Voting Start Date: 3/3/2021 12:01:00 AM
Voting End Date: 3/12/2021 8:00:00 PM
Ballot Type: ST
Ballot Activity: IN
Ballot Series: 1
Total # Votes: 282
Total Ballot Pool: 312
Quorum: 90.38
Quorum Established Date: 3/12/2021 2:19:46 PM
Weighted Segment Value: 64.35

Segment Ballot Pool Segment Weight Affirmative Votes Affirmative Fraction Negative Votes w/ Comment Negative Fraction w/ Comment Negative Votes w/o Comment Abstain No Vote
Segment: 1 85 1 39 0.549 32 0.451 0 5 9
Segment: 2 7 0.5 4 0.4 1 0.1 0 1 1
Segment: 3 70 1 35 0.574 26 0.426 0 3 6
Segment: 4 19 1 10 0.588 7 0.412 0 0 2
Segment: 5 75 1 38 0.603 25 0.397 0 4 8
Segment: 6 47 1 27 0.675 13 0.325 0 4 3
Segment: 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Segment: 8 2 0.1 1 0.1 0 0 0 1 0
Segment: 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Segment: 10 7 0.6 5 0.5 1 0.1 0 0 1
Totals: 312 6.2 159 3.989 105 2.211 0 18 30
Segment Organization Voter Designated Proxy Ballot NERC Memo
4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins Affirmative N/A
1 Western Area Power Administration sean erickson Negative Comments Submitted
2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Brandon Gleason Negative Comments Submitted
5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury Negative Comments Submitted
6 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington LeRoy Patterson Affirmative N/A
6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien Negative Comments Submitted
10 ReliabilityFirst Anthony Jablonski Affirmative N/A
5 AEP Thomas Foltz Affirmative N/A
5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Kathryn Tackett Negative Comments Submitted
3 Lakeland Electric Steve Marshall None N/A
2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung Affirmative N/A
1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Lower Colorado River Authority Teresa Krabe Affirmative N/A
4 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Joseph DePoorter Negative Third-Party Comments
3 Georgia System Operations Corporation Scott McGough Negative Comments Submitted
3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney Joe Tarantino Affirmative N/A
3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steven Taddeucci Negative Comments Submitted
5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company Anthony Stevens Affirmative N/A
5 Austin Energy Michael Dillard Affirmative N/A
1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis Negative Third-Party Comments
4 Georgia System Operations Corporation Benjamin Winslett None N/A
5 NRG - NRG Energy, Inc. Patricia Lynch Affirmative N/A
3 Ocala Utility Services Neville Bowen Truong Le Affirmative N/A
6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons Affirmative N/A
1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich Negative Comments Submitted
3 Bonneville Power Administration Ken Lanehome Negative Comments Submitted
1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday Negative Comments Submitted
6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers Negative Comments Submitted
4 Illinois Municipal Electric Agency Mary Ann Todd Affirmative N/A
3 WEC Energy Group, Inc. Thomas Breene Affirmative N/A
5 Oglethorpe Power Corporation Donna Johnson Negative Comments Submitted
3 Eversource Energy Christopher McKinnon Affirmative N/A
2 California ISO Jamie Johnson None N/A
8 Florida Reliability Coordinating Council – Member Services Division Vince Ordax Abstain N/A
1 Colorado Springs Utilities Mike Braunstein None N/A
1 IDACORP - Idaho Power Company Laura Nelson Abstain N/A
4 WEC Energy Group, Inc. Matthew Beilfuss Affirmative N/A
1 Great River Energy Gordon Pietsch Negative Comments Submitted
1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard Andy Fuhrman Negative Third-Party Comments
1 Tennessee Valley Authority Gabe Kurtz Affirmative N/A
5 Lakeland Electric Becky Rinier Negative Third-Party Comments
1 Tri-State G and T Association, Inc. Donna Wood None N/A
5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas Affirmative N/A
6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay Negative Comments Submitted
3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson None N/A
4 Sacramento Municipal Utility District Foung Mua Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Tennessee Valley Authority Ian Grant Affirmative N/A
6 PSEG - PSEG Energy Resources and Trade LLC Joseph Neglia Affirmative N/A
3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove Negative Comments Submitted
1 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Scott Langston Negative Comments Submitted
2 PJM Interconnection, L.L.C. Tom Foster Elizabeth Davis Affirmative N/A
6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway Affirmative N/A
1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte Affirmative N/A
6 Platte River Power Authority Sabrina Martz Affirmative N/A
1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger Negative Third-Party Comments
3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker Negative Third-Party Comments
1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Randhir Singh Affirmative N/A
1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle Negative Comments Submitted
5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Patrick Wells Negative Comments Submitted
5 San Miguel Electric Cooperative, Inc. Lana Smith Affirmative N/A
5 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos Affirmative N/A
3 Platte River Power Authority Wade Kiess Affirmative N/A
6 APS - Arizona Public Service Co. Marcus Bortman Affirmative N/A
3 APS - Arizona Public Service Co. Jessica Lopez Affirmative N/A
3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost Affirmative N/A
5 Orlando Utilities Commission Dania Colon Negative Comments Submitted
5 Vistra Energy Dan Roethemeyer Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Meaghan Connell Negative Comments Submitted
1 Orlando Utilities Commission Aaron Staley Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Ginette Lacasse Negative Comments Submitted
1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley Negative Third-Party Comments
6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Cristhian Godoy Affirmative N/A
1 BC Hydro and Power Authority Adrian Andreoiu Negative Comments Submitted
1 APS - Arizona Public Service Co. Daniela Atanasovski Affirmative N/A
4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Mark Garza Affirmative N/A
6 NRG - NRG Energy, Inc. Martin Sidor Affirmative N/A
1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth Affirmative N/A
1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Julie Severino None N/A
6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon Affirmative N/A
1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro Affirmative N/A
3 Salt River Project Zack Heim Affirmative N/A
3 Avista - Avista Corporation Scott Kinney Rich Hydzik None N/A
3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry Negative Comments Submitted
5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt Affirmative N/A
3 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. maria pardo Affirmative N/A
5 WEC Energy Group, Inc. Janet OBrien Affirmative N/A
6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin Affirmative N/A
6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Glen Pruitt Negative Comments Submitted
5 Avista - Avista Corporation Glen Farmer Negative Comments Submitted
6 Black Hills Corporation Brooke Voorhees Abstain N/A
3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia Affirmative N/A
5 Sempra - San Diego Gas and Electric Jennifer Wright Affirmative N/A
1 Dominion - Dominion Virginia Power Candace Marshall None N/A
5 Salt River Project Kevin Nielsen Affirmative N/A
1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Matt Carden Affirmative N/A
3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski Affirmative N/A
5 Southern Company - Southern Company Generation James Howell Affirmative N/A
6 Southern Company - Southern Company Generation Ron Carlsen Affirmative N/A
5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson None N/A
3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Schroeder Affirmative N/A
3 Omaha Public Power District David Heins Negative Third-Party Comments
1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas Affirmative N/A
5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding Negative Comments Submitted
6 Omaha Public Power District Shonda McCain Negative Third-Party Comments
3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim Affirmative N/A
3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman Negative Third-Party Comments
3 Orlando Utilities Commission Ballard Mutters Negative Comments Submitted
6 AEP JT Kuehne Affirmative N/A
1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol Affirmative N/A
3 AEP Kent Feliks Affirmative N/A
3 Southern Indiana Gas and Electric Co. Ryan Abshier Affirmative N/A
3 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jeremy Lorigan Affirmative N/A
5 Talen Generation, LLC Donald Lock Affirmative N/A
5 EDP Renewables North America LLC Heather Morgan Robin Hill Affirmative N/A
6 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Ann Carey Affirmative N/A
6 Southern Indiana Gas and Electric Co. Erin Spence Affirmative N/A
1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons Affirmative N/A
5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Rachel Snead Affirmative N/A
4 Seattle City Light Hao Li Negative Comments Submitted
6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Lindsay Wickizer Affirmative N/A
10 Western Electricity Coordinating Council Steven Rueckert Negative Comments Submitted
1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane Allie Gavin Abstain N/A
5 Seattle City Light Faz Kasraie Negative Comments Submitted
4 Oklahoma Municipal Power Authority Ashley Stringer Negative Third-Party Comments
1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann Affirmative N/A
1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour Negative Comments Submitted
3 Xcel Energy, Inc. Nicholas Friebel Affirmative N/A
3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak None N/A
5 Nebraska Public Power District Ronald Bender Negative Third-Party Comments
5 Platte River Power Authority Tyson Archie Affirmative N/A
1 Dairyland Power Cooperative Renee Leidel Negative Third-Party Comments
1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell Jennie Wike Affirmative N/A
10 Midwest Reliability Organization William Steiner Affirmative N/A
6 Seattle City Light Brian Belger Negative Comments Submitted
5 New York Power Authority Shivaz Chopra Affirmative N/A
3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. James Frank Affirmative N/A
4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon Affirmative N/A
1 Seattle City Light Michael Jang Negative Comments Submitted
5 Portland General Electric Co. Ryan Olson Affirmative N/A
3 Snohomish County PUD No. 1 Holly Chaney Negative Third-Party Comments
10 Northeast Power Coordinating Council Guy V. Zito Affirmative N/A
4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen Negative Third-Party Comments
5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld Negative Third-Party Comments
3 New York Power Authority David Rivera Affirmative N/A
3 Seattle City Light Laurie Hammack Negative Comments Submitted
1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer Tammy Porter Affirmative N/A
1 Arizona Electric Power Cooperative, Inc. Jennifer Bray Negative Comments Submitted
1 Avista - Avista Corporation Mike Magruder Negative Comments Submitted
2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula Affirmative N/A
6 Cleco Corporation Robert Hirchak Affirmative N/A
3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett Negative Comments Submitted
3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons Abstain N/A
3 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Skyler Wiegmann Negative Third-Party Comments
4 LaGen Wayne Messina None N/A
5 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Robert Loy Affirmative N/A
1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White Negative Third-Party Comments
1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey Negative Third-Party Comments
3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley Negative Third-Party Comments
1 Cleco Corporation John Lindsey None N/A
5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER None N/A
5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla Negative Third-Party Comments
3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue Negative Third-Party Comments
1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke Affirmative N/A
2 Midcontinent ISO, Inc. Bobbi Welch Abstain N/A
6 New York Power Authority Erick Barrios Affirmative N/A
4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert Negative Comments Submitted
1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo Affirmative N/A
6 Entergy Julie Hall Affirmative N/A
5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl Affirmative N/A
3 Austin Energy W. Dwayne Preston Affirmative N/A
5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke None N/A
4 Austin Energy Jun Hua Affirmative N/A
10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne Affirmative N/A
3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson Jennie Wike Affirmative N/A
5 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Ozan Ferrin Jennie Wike Affirmative N/A
3 Los Angeles Department of Water and Power Tony Skourtas None N/A
1 Austin Energy Thomas Standifur Affirmative N/A
5 Los Angeles Department of Water and Power Glenn Barry None N/A
6 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Terry Gifford Jennie Wike Affirmative N/A
10 SERC Reliability Corporation Dave Krueger None N/A
3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jarrod Murdaugh Negative Third-Party Comments
4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho Jennie Wike Affirmative N/A
3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski Affirmative N/A
1 American Transmission Company, LLC LaTroy Brumfield Affirmative N/A
3 KAMO Electric Cooperative Tony Gott Negative Third-Party Comments
6 Portland General Electric Co. Daniel Mason Affirmative N/A
6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu Abstain N/A
3 Northern California Power Agency Michael Whitney None N/A
6 Northern California Power Agency Dennis Sismaet Negative Comments Submitted
5 Northern California Power Agency Marty Hostler Negative Comments Submitted
1 SaskPower Wayne Guttormson Abstain N/A
6 Basin Electric Power Cooperative Jerry Horner Negative Third-Party Comments
1 NB Power Corporation Nurul Abser Affirmative N/A
5 Pacific Gas and Electric Company Ed Hanson Pamalet Mackey Negative Comments Submitted
5 Ontario Power Generation Inc. Constantin Chitescu Affirmative N/A
3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Darnez Gresham Negative Comments Submitted
1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz None N/A
1 Basin Electric Power Cooperative David Rudolph Negative Third-Party Comments
6 Austin Energy Lisa Martin None N/A
5 Southern Indiana Gas and Electric Co. Larry Rogers Affirmative N/A
3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber Negative Third-Party Comments
1 National Grid USA Michael Jones Affirmative N/A
1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Bret Galbraith Affirmative N/A
5 Associated Electric Cooperative, Inc. Brad Haralson None N/A
1 Portland General Electric Co. Brooke Jockin Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Alyssia Rhoads Negative Third-Party Comments
6 Snohomish County PUD No. 1 John Liang Negative Comments Submitted
3 MEAG Power Roger Brand Scott Miller Abstain N/A
6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker Affirmative N/A
1 MEAG Power David Weekley Scott Miller Abstain N/A
1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace Affirmative N/A
1 Lakeland Electric Larry Watt None N/A
5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center Negative Comments Submitted
5 Muscatine Power and Water Neal Nelson Negative Third-Party Comments
5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Avani Pandya Affirmative N/A
4 CMS Energy - Consumers Energy Company Aric Root Affirmative N/A
1 M and A Electric Power Cooperative William Price Negative Third-Party Comments
3 Portland General Electric Co. Dan Zollner Affirmative N/A
5 NB Power Corporation Rob Vance Affirmative N/A
4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen Affirmative N/A
1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Bowman Affirmative N/A
3 City Utilities of Springfield, Missouri Duan Gavel Affirmative N/A
3 National Grid USA Brian Shanahan Affirmative N/A
1 Manitoba Hydro Bruce Reimer Affirmative N/A
5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao Affirmative N/A
6 Manitoba Hydro Blair Mukanik Affirmative N/A
5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen Affirmative N/A
8 David Kiguel David Kiguel Affirmative N/A
1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax Negative Third-Party Comments
2 ISO New England, Inc. Michael Puscas Michael Courchesne Affirmative N/A
1 Sho-Me Power Electric Cooperative Peter Dawson Negative Third-Party Comments
5 Black Hills Corporation Derek Silbaugh Affirmative N/A
3 Great River Energy Michael Brytowski Negative Comments Submitted
3 Duke Energy Lee Schuster Negative Comments Submitted
5 Cowlitz County PUD Deanna Carlson Affirmative N/A
5 Hydro-Qu?bec Production Carl Pineault Abstain N/A
5 Duke Energy Dale Goodwine Negative Comments Submitted
6 TECO - Tampa Electric Co. Benjamin Smith Affirmative N/A
3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey Affirmative N/A
1 Lower Colorado River Authority James Baldwin Affirmative N/A
5 Cogentrix Energy Power Management, LLC Gerry Adamski Affirmative N/A
1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund Negative Third-Party Comments
1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson Negative Comments Submitted
3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson Negative Third-Party Comments
5 OTP - Otter Tail Power Company Brett Jacobs None N/A
1 Duke Energy Laura Lee Negative Comments Submitted
6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp Abstain N/A
6 Great River Energy Donna Stephenson Negative Comments Submitted
3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino Affirmative N/A
5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson Negative Comments Submitted
3 Lincoln Electric System Jason Fortik Negative Comments Submitted
5 National Grid USA Elizabeth Spivak Affirmative N/A
3 Black Hills Corporation Don Stahl Affirmative N/A
5 Evergy Derek Brown Affirmative N/A
6 Evergy Thomas ROBBEN Affirmative N/A
1 Lincoln Electric System Josh Johnson Negative Comments Submitted
3 Evergy Marcus Moor Affirmative N/A
1 Eversource Energy Quintin Lee Affirmative N/A
4 North Carolina Electric Membership Corporation Richard McCall Scott Brame Negative Third-Party Comments
5 North Carolina Electric Membership Corporation John Cook Scott Brame Negative Third-Party Comments
5 Bonneville Power Administration Scott Winner Negative Comments Submitted
4 Indiana Municipal Power Agency Jack Alvey Scott Berry Negative Third-Party Comments
1 Evergy Allen Klassen Affirmative N/A
6 Duke Energy Greg Cecil Negative Comments Submitted
1 Exelon Daniel Gacek Affirmative N/A
3 Exelon Kinte Whitehead Affirmative N/A
5 Exelon Cynthia Lee Affirmative N/A
6 Exelon Becky Webb Affirmative N/A
1 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Mike ONeil Affirmative N/A
6 Salt River Project Bobby Olsen None N/A
5 Edison International - Southern California Edison Company Neil Shockey Affirmative N/A
3 North Carolina Electric Membership Corporation Chris DiMisa Scott Brame Negative Third-Party Comments
1 Hydro One Networks, Inc. Payam Farahbakhsh Affirmative N/A
5 Seminole Electric Cooperative, Inc. Mickey Bellard Affirmative N/A
6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Justin Welty Affirmative N/A
1 Sacramento Municipal Utility District Wei Shao Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Ameren - Ameren Services David Jendras Affirmative N/A
6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan Affirmative N/A
5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer Affirmative N/A
3 Pacific Gas and Electric Company Sandra Ellis Pamalet Mackey Affirmative N/A
1 Taunton Municipal Lighting Plant Devon Tremont Affirmative N/A
1 Ameren - Ameren Services Tamara Evey Affirmative N/A
3 Hydro One Networks, Inc. Paul Malozewski Affirmative N/A
3 Cleco Corporation Maurice Paulk Affirmative N/A
1 Black Hills Corporation Seth Nelson Affirmative N/A
5 Entergy - Entergy Services, Inc. Gail Golden None N/A
5 California Department of Water Resources ASM Mostafa Abstain N/A
1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff Negative Third-Party Comments
10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON Affirmative N/A
6 Santee Cooper Marty Watson Negative Comments Submitted
5 Santee Cooper Tommy Curtis Negative Comments Submitted
3 Santee Cooper James Poston Negative Comments Submitted
1 Santee Cooper Chris Wagner Negative Comments Submitted
1 Salt River Project Chris Hofmann Affirmative N/A
1 Omaha Public Power District Doug Peterchuck Negative Third-Party Comments
5 Dairyland Power Cooperative Tommy Drea Negative Third-Party Comments
5 Omaha Public Power District Mahmood Safi Negative Third-Party Comments
1 Imperial Irrigation District Jesus Sammy Alcaraz Denise Sanchez Abstain N/A
6 Colorado Springs Utilities Melissa Brown None N/A
6 Lakeland Electric Paul Shipps Negative Third-Party Comments
1 JEA Joe McClung None N/A
6 Imperial Irrigation District Diana Torres Denise Sanchez Abstain N/A
5 Imperial Irrigation District Tino Zaragoza Denise Sanchez Abstain N/A
1 Public Utility District No. 1 of Pend Oreille County Kevin Conway Negative Comments Submitted
1 Gainesville Regional Utilities David Owens Truong Le Affirmative N/A
3 Imperial Irrigation District Glen Allegranza Denise Sanchez Abstain N/A
5 JEA John Babik None N/A
5 Acciona Energy North America George Brown Negative Comments Submitted
1 Puget Sound Energy, Inc. Chelsey Neil Affirmative N/A
5 CPS Energy Robert Stevens Abstain N/A
1 CPS Energy Gladys DeLaO None N/A
3 CPS Energy Glenn Pressler Negative Comments Submitted