Ballot Name: 2016-02 Modifications to CIP Standards | Virtualization CIP-011-3 IN 1 ST
Voting Start Date: 3/12/2021 12:01:00 AM
Voting End Date: 3/22/2021 8:00:00 PM
Ballot Type: ST
Ballot Activity: IN
Ballot Series: 1
Total # Votes: 274
Total Ballot Pool: 304
Quorum: 90.13
Quorum Established Date: 3/22/2021 3:59:32 PM
Weighted Segment Value: 47.25

Segment Ballot Pool Segment Weight Affirmative Votes Affirmative Fraction Negative Votes w/ Comment Negative Fraction w/ Comment Negative Votes w/o Comment Abstain No Vote
Segment: 1 86 1 39 0.574 29 0.426 0 8 10
Segment: 2 8 0.8 0 0 8 0.8 0 0 0
Segment: 3 68 1 31 0.544 26 0.456 0 5 6
Segment: 4 14 1 8 0.727 3 0.273 0 2 1
Segment: 5 74 1 27 0.482 29 0.518 0 8 10
Segment: 6 44 1 16 0.444 20 0.556 0 5 3
Segment: 7 1 0 0 0 0 0 0 1 0
Segment: 8 2 0.1 0 0 1 0.1 0 1 0
Segment: 9 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Segment: 10 7 0.6 3 0.3 3 0.3 0 1 0
Totals: 304 6.5 124 3.071 119 3.429 0 31 30
Segment Organization Voter Designated Proxy Ballot NERC Memo
1 Associated Electric Cooperative, Inc. Mark Riley Affirmative N/A
3 Avista - Avista Corporation Scott Kinney Affirmative N/A
4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon Negative Comments Submitted
4 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Karla Weaver None N/A
3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost Negative Comments Submitted
6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay Negative Comments Submitted
3 WEC Energy Group, Inc. Thomas Breene Negative Third-Party Comments
1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith Joe Tarantino Affirmative N/A
4 Georgia System Operations Corporation Andrea Barclay Affirmative N/A
3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Darnez Gresham Negative Comments Submitted
3 Omaha Public Power District David Heins Negative Third-Party Comments
1 Salt River Project Chris Hofmann None N/A
3 Salt River Project Zack Heim Negative Comments Submitted
8 David Kiguel David Kiguel Negative Third-Party Comments
1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas Negative Third-Party Comments
3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia Negative Third-Party Comments
3 Georgia System Operations Corporation Scott McGough Affirmative N/A
5 Sempra - San Diego Gas and Electric Jennifer Wright Negative Third-Party Comments
3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney Joe Tarantino Affirmative N/A
1 Austin Energy Thomas Standifur Affirmative N/A
1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte Negative Comments Submitted
1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour Negative Comments Submitted
3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove Negative Comments Submitted
6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway Negative Third-Party Comments
3 Austin Energy W. Dwayne Preston Affirmative N/A
1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle Affirmative N/A
5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Patrick Wells Negative Comments Submitted
1 Network and Security Technologies Nicholas Lauriat Roger Fradenburgh Affirmative N/A
6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Cristhian Godoy Negative Comments Submitted
1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth Negative Comments Submitted
2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula Negative Comments Submitted
3 Eversource Energy Christopher McKinnon Negative Comments Submitted
3 Bonneville Power Administration Ken Lanehome Affirmative N/A
6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers Affirmative N/A
2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Brandon Gleason Negative Comments Submitted
10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON Negative Third-Party Comments
5 Oglethorpe Power Corporation Donna Johnson Affirmative N/A
2 Midcontinent ISO, Inc. Bobbi Welch Negative Comments Submitted
6 Sacramento Municipal Utility District Charles Norton Joe Tarantino Affirmative N/A
1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane Gail Elliott Affirmative N/A
4 Seattle City Light Hao Li Abstain N/A
3 Pacific Gas and Electric Company Sandra Ellis Michael Johnson Negative Comments Submitted
3 Lakeland Electric Steve Marshall None N/A
6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien Negative Comments Submitted
10 ReliabilityFirst Anthony Jablonski Negative Comments Submitted
5 NB Power Corporation Rob Vance Affirmative N/A
1 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Scott Langston Abstain N/A
6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons Negative Comments Submitted
5 Nebraska Public Power District Ronald Bender Negative Third-Party Comments
1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley Negative Third-Party Comments
6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu Abstain N/A
5 Salt River Project Kevin Nielsen Negative Comments Submitted
1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Matt Carden Affirmative N/A
6 Platte River Power Authority Sabrina Martz Abstain N/A
3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski Affirmative N/A
5 Platte River Power Authority Tyson Archie Abstain N/A
5 Southern Company - Southern Company Generation James Howell Affirmative N/A
6 Southern Company - Southern Company Generation Ron Carlsen Affirmative N/A
1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell Jennie Wike Affirmative N/A
4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Mark Garza Affirmative N/A
1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Randhir Singh Negative Third-Party Comments
5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla Abstain N/A
3 Tennessee Valley Authority Ian Grant Negative Comments Submitted
6 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Ann Carey Affirmative N/A
1 Western Area Power Administration sean erickson Barry Jones Negative Comments Submitted
10 Northeast Power Coordinating Council Guy V. Zito Abstain N/A
5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company Anthony Stevens Negative Third-Party Comments
3 Great River Energy Michael Brytowski Negative Third-Party Comments
6 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington LeRoy Patterson Abstain N/A
1 Wabash Valley Power Association Calvin Wheatley Negative Comments Submitted
3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons Affirmative N/A
1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich Negative Comments Submitted
3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steven Taddeucci Negative Comments Submitted
1 East Kentucky Power Cooperative Amber Skillern Affirmative N/A
3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim Affirmative N/A
5 Edison International - Southern California Edison Company Neil Shockey Negative Comments Submitted
5 PSEG - PSEG Fossil LLC Tim Kucey Negative Third-Party Comments
6 Great River Energy Donna Stephenson Negative Third-Party Comments
5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Kathryn Tackett Negative Comments Submitted
1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday Affirmative N/A
3 Platte River Power Authority Wade Kiess Abstain N/A
5 East Kentucky Power Cooperative mark brewer Affirmative N/A
1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz None N/A
5 Dairyland Power Cooperative Tommy Drea Negative Third-Party Comments
3 East Kentucky Power Cooperative Patrick Woods Affirmative N/A
6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker Negative Third-Party Comments
5 Seattle City Light Faz Kasraie None N/A
3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jarrod Murdaugh Affirmative N/A
5 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Robert Loy Affirmative N/A
1 Tennessee Valley Authority Gabe Kurtz Negative Comments Submitted
3 KAMO Electric Cooperative Tony Gott Affirmative N/A
3 Los Angeles Department of Water and Power Tony Skourtas Abstain N/A
3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski Affirmative N/A
5 DTE Energy - Detroit Edison Company Adrian Raducea Affirmative N/A
5 Los Angeles Department of Water and Power Glenn Barry None N/A
5 Imperial Irrigation District Tino Zaragoza Denise Sanchez Affirmative N/A
5 Lower Colorado River Authority Teresa Krabe Affirmative N/A
1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard Andy Fuhrman Affirmative N/A
3 Seattle City Light Laurie Hammack Abstain N/A
2 New York Independent System Operator Gregory Campoli Negative Third-Party Comments
3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber Affirmative N/A
1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff Negative Third-Party Comments
5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Meaghan Connell Affirmative N/A
5 Duke Energy Dale Goodwine Abstain N/A
4 WEC Energy Group, Inc. Matthew Beilfuss Negative Third-Party Comments
1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White Affirmative N/A
5 Sacramento Municipal Utility District Nicole Goi Joe Tarantino Affirmative N/A
1 CPS Energy Gladys DeLaO None N/A
1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Ginette Lacasse Affirmative N/A
6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Glen Pruitt Affirmative N/A
4 CMS Energy - Consumers Energy Company Aric Root Affirmative N/A
5 Acciona Energy North America George Brown None N/A
3 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Skyler Wiegmann Affirmative N/A
1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Julie Severino Affirmative N/A
6 Duke Energy Greg Cecil Abstain N/A
6 Lakeland Electric Paul Shipps Negative Comments Submitted
1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey Affirmative N/A
3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley Affirmative N/A
1 Lower Colorado River Authority James Baldwin Affirmative N/A
1 Duke Energy Laura Lee Abstain N/A
5 Associated Electric Cooperative, Inc. Brad Haralson Affirmative N/A
1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke Affirmative N/A
1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann Negative Third-Party Comments
10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne Negative Comments Submitted
3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue Affirmative N/A
3 Black Hills Corporation Don Stahl Affirmative N/A
5 Cleco Corporation Stephanie Huffman Clay Walker Affirmative N/A
1 Tri-State G and T Association, Inc. Donna Wood None N/A
3 Imperial Irrigation District Glen Allegranza Denise Sanchez Affirmative N/A
1 KAMO Electric Cooperative Micah Breedlove Affirmative N/A
1 Seattle City Light Michael Jang Abstain N/A
2 ISO New England, Inc. Michael Puscas John Galloway Negative Comments Submitted
1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Bowman Affirmative N/A
4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen Affirmative N/A
6 Omaha Public Power District Shonda McCain Negative Third-Party Comments
3 Duke Energy Lee Schuster Abstain N/A
1 ATCO Electric Dan Bamber Abstain N/A
3 City Utilities of Springfield, Missouri Duan Gavel Affirmative N/A
4 Sacramento Municipal Utility District Foung Mua Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury Negative Comments Submitted
4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert Negative Third-Party Comments
5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson None N/A
3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman Negative Third-Party Comments
1 SaskPower Wayne Guttormson Abstain N/A
3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker Negative Third-Party Comments
6 Muscatine Power and Water Nick Burns Affirmative N/A
5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center Affirmative N/A
1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson Affirmative N/A
4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins Abstain N/A
2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung Negative Comments Submitted
5 Austin Energy Michael Dillard Affirmative N/A
1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis Affirmative N/A
3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry Affirmative N/A
5 NRG - NRG Energy, Inc. Patricia Lynch Affirmative N/A
3 Ocala Utility Services Neville Bowen Benjamin Scott None N/A
8 Florida Reliability Coordinating Council – Member Services Division Vince Ordax Abstain N/A
1 IDACORP - Idaho Power Company Laura Nelson Affirmative N/A
1 Great River Energy Gordon Pietsch None N/A
2 California ISO Jamie Johnson Negative Comments Submitted
5 Lakeland Electric Becky Rinier None N/A
6 APS - Arizona Public Service Co. Marcus Bortman Affirmative N/A
5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas Negative Comments Submitted
2 PJM Interconnection, L.L.C. Tom Foster Elizabeth Davis Negative Comments Submitted
1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger None N/A
5 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos Affirmative N/A
3 APS - Arizona Public Service Co. Jessica Lopez Affirmative N/A
5 Orlando Utilities Commission Dania Colon Negative Comments Submitted
1 Orlando Utilities Commission Aaron Staley Negative Comments Submitted
1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax Affirmative N/A
1 APS - Arizona Public Service Co. Daniela Atanasovski Affirmative N/A
6 NRG - NRG Energy, Inc. Martin Sidor Affirmative N/A
6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon Negative Third-Party Comments
1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro Negative Third-Party Comments
5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt Negative Third-Party Comments
6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin Negative Comments Submitted
5 WEC Energy Group, Inc. Janet OBrien Negative Third-Party Comments
5 Avista - Avista Corporation Glen Farmer Affirmative N/A
6 Black Hills Corporation Brooke Voorhees Affirmative N/A
5 Muscatine Power and Water Neal Nelson Negative Third-Party Comments
1 Dominion - Dominion Virginia Power Candace Marshall Negative Comments Submitted
3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Schroeder Negative Comments Submitted
1 Imperial Irrigation District Jesus Sammy Alcaraz Denise Sanchez Affirmative N/A
5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding Abstain N/A
1 BC Hydro and Power Authority Adrian Andreoiu Abstain N/A
3 Orlando Utilities Commission Ballard Mutters Negative Comments Submitted
6 AEP JT Kuehne Negative Comments Submitted
1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol Negative Comments Submitted
3 AEP Kent Feliks Negative Comments Submitted
3 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jeremy Lorigan Abstain N/A
5 EDP Renewables North America LLC Heather Morgan None N/A
5 AEP Thomas Foltz Negative Comments Submitted
6 Seattle City Light Brian Belger None N/A
1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons Negative Comments Submitted
5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Rachel Snead Negative Comments Submitted
6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Lindsay Wickizer Negative Comments Submitted
10 Western Electricity Coordinating Council Steven Rueckert Affirmative N/A
1 M and A Electric Power Cooperative William Price Affirmative N/A
3 Xcel Energy, Inc. Nicholas Friebel Negative Third-Party Comments
3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak Affirmative N/A
1 Dairyland Power Cooperative Renee Leidel Negative Third-Party Comments
10 Midwest Reliability Organization William Steiner Affirmative N/A
5 New York Power Authority Shivaz Chopra Negative Third-Party Comments
3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. James Frank Negative Third-Party Comments
5 Portland General Electric Co. Ryan Olson Affirmative N/A
3 Snohomish County PUD No. 1 Holly Chaney Affirmative N/A
4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen Affirmative N/A
3 New York Power Authority David Rivera Negative Third-Party Comments
5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld Affirmative N/A
1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer Abstain N/A
1 Arizona Electric Power Cooperative, Inc. Jennifer Bray Affirmative N/A
1 Exelon Daniel Gacek Negative Comments Submitted
3 Exelon Kinte Whitehead Negative Comments Submitted
6 Exelon Becky Webb Negative Comments Submitted
5 Exelon Cynthia Lee Negative Comments Submitted
1 Avista - Avista Corporation Mike Magruder Affirmative N/A
3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett Affirmative N/A
6 Cleco Corporation Robert Hirchak Clay Walker Affirmative N/A
4 LaGen Wayne Messina Clay Walker Affirmative N/A
1 Cleco Corporation John Lindsey Clay Walker Affirmative N/A
6 New York Power Authority Erick Barrios Negative Third-Party Comments
1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo Negative Third-Party Comments
5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke Affirmative N/A
5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl Affirmative N/A
1 Colorado Springs Utilities Mike Braunstein Affirmative N/A
3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson Affirmative N/A
3 Southern Indiana Gas and Electric Co. Ryan Abshier Negative Comments Submitted
3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson Jennie Wike Affirmative N/A
6 Southern Indiana Gas and Electric Co. Erin Spence Negative Comments Submitted
5 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Ozan Ferrin Jennie Wike Affirmative N/A
10 SERC Reliability Corporation Dave Krueger Affirmative N/A
6 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Terry Gifford Jennie Wike Affirmative N/A
4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho Jennie Wike Affirmative N/A
5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER Negative Third-Party Comments
1 American Transmission Company, LLC LaTroy Brumfield None N/A
5 Southern Indiana Gas and Electric Co. Larry Rogers Negative Comments Submitted
6 Portland General Electric Co. Daniel Mason Affirmative N/A
3 Northern California Power Agency Michael Whitney None N/A
6 Northern California Power Agency Dennis Sismaet Abstain N/A
5 Pacific Gas and Electric Company Ed Hanson Michael Johnson Negative Comments Submitted
5 Northern California Power Agency Marty Hostler Negative Comments Submitted
1 Pacific Gas and Electric Company Marco Rios Michael Johnson Negative Comments Submitted
5 Talen Generation, LLC Donald Lock None N/A
6 Basin Electric Power Cooperative Jerry Horner Negative Comments Submitted
1 NB Power Corporation Nurul Abser Affirmative N/A
5 Ontario Power Generation Inc. Constantin Chitescu Negative Third-Party Comments
1 Basin Electric Power Cooperative David Rudolph None N/A
6 Austin Energy Lisa Martin Affirmative N/A
1 National Grid USA Michael Jones Negative Third-Party Comments
1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Bret Galbraith Abstain N/A
1 Portland General Electric Co. Brooke Jockin Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Alyssia Rhoads Affirmative N/A
6 Snohomish County PUD No. 1 John Liang Affirmative N/A
3 MEAG Power Roger Brand Scott Miller Affirmative N/A
1 MEAG Power David Weekley Scott Miller Affirmative N/A
1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace Negative Third-Party Comments
1 Lakeland Electric Larry Watt None N/A
5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Avani Pandya Negative Comments Submitted
3 Portland General Electric Co. Dan Zollner Affirmative N/A
3 National Grid USA Brian Shanahan Negative Third-Party Comments
5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen Affirmative N/A
1 Manitoba Hydro Bruce Reimer Negative Comments Submitted
5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao Negative Comments Submitted
6 Manitoba Hydro Blair Mukanik Negative Comments Submitted
5 Black Hills Corporation Derek Silbaugh Affirmative N/A
5 Cowlitz County PUD Deanna Carlson Abstain N/A
5 Hydro-Qu?bec Production Carl Pineault Abstain N/A
6 TECO - Tampa Electric Co. Benjamin Smith None N/A
3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey None N/A
5 Cogentrix Energy Power Management, LLC Gerry Adamski Negative Comments Submitted
1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund None N/A
3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson None N/A
5 OTP - Otter Tail Power Company Tammy Kubela None N/A
6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp Negative Comments Submitted
3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino Negative Comments Submitted
5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson Negative Comments Submitted
3 Lincoln Electric System Jason Fortik Negative Comments Submitted
5 National Grid USA Elizabeth Spivak Negative Third-Party Comments
5 Evergy Derek Brown Affirmative N/A
1 Lincoln Electric System Josh Johnson Negative Third-Party Comments
6 Evergy Thomas ROBBEN Affirmative N/A
3 Evergy Marcus Moor Affirmative N/A
7 Amazon Web Services Maggy Powell Abstain N/A
1 Eversource Energy Quintin Lee Negative Comments Submitted
5 Bonneville Power Administration Scott Winner Affirmative N/A
1 Evergy Allen Klassen Affirmative N/A
1 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Mike ONeil Negative Third-Party Comments
6 Salt River Project Bobby Olsen Negative Comments Submitted
3 Unitil Paul Krell None N/A
1 Hydro One Networks, Inc. Payam Farahbakhsh Negative Comments Submitted
1 PPL Electric Utilities Corporation Preston Walker Negative Third-Party Comments
5 Seminole Electric Cooperative, Inc. Mickey Bellard Abstain N/A
6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Justin Welty None N/A
1 Sacramento Municipal Utility District Wei Shao Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Ameren - Ameren Services David Jendras Affirmative N/A
6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Amy Jones Abstain N/A
5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer Affirmative N/A
1 Ameren - Ameren Services Tamara Evey Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Kyle Hussey Affirmative N/A
3 Hydro One Networks, Inc. Paul Malozewski Negative Comments Submitted
3 Cleco Corporation Maurice Paulk Clay Walker Affirmative N/A
1 Black Hills Corporation Seth Nelson Affirmative N/A
5 California Department of Water Resources ASM Mostafa None N/A
5 Entergy - Entergy Services, Inc. Gail Golden None N/A