Ballot Name: 2015-09 Establish and Communicate System Operating Limits FAC-015-1 AB 2 ST
Voting Start Date: 10/8/2018 12:01:00 AM
Voting End Date: 10/17/2018 8:00:00 PM
Ballot Type: ST
Ballot Activity: AB
Ballot Series: 2
Total # Votes: 257
Total Ballot Pool: 313
Quorum: 82.11
Weighted Segment Value: 59.79

Segment Ballot Pool Segment Weight Affirmative Votes Affirmative Fraction Negative Votes w/ Comment Negative Fraction w/ Comment Negative Votes w/o Comment Abstain No Vote
Segment: 1 90 1 35 0.507 34 0.493 0 5 16
Segment: 2 8 0.6 4 0.4 2 0.2 0 1 1
Segment: 3 70 1 26 0.473 29 0.527 0 4 11
Segment: 4 15 0.8 4 0.4 4 0.4 0 0 7
Segment: 5 68 1 30 0.566 23 0.434 0 2 13
Segment: 6 50 1 20 0.5 20 0.5 0 2 8
Segment: 7 1 0.1 1 0.1 0 0 0 0 0
Segment: 8 2 0.2 2 0.2 0 0 0 0 0
Segment: 9 1 0.1 1 0.1 0 0 0 0 0
Segment: 10 8 0.8 7 0.7 1 0.1 0 0 0
Totals: 313 6.6 130 3.946 113 2.654 0 14 56
Segment Organization Voter Designated Proxy Ballot NERC Memo
1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace Affirmative N/A
1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol Affirmative N/A
3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Lowe Negative Comments Submitted
3 SCANA - South Carolina Electric and Gas Co. Scott Parker Affirmative N/A
8 David Kiguel David Kiguel Affirmative N/A
5 AEP Thomas Foltz Affirmative N/A
5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer Negative Comments Submitted
1 National Grid USA Michael Jones Negative Third-Party Comments
1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle Negative Comments Submitted
3 National Grid USA Brian Shanahan Negative Third-Party Comments
5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. John Rhea Negative Comments Submitted
6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien Negative Comments Submitted
6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Sandra Shaffer Negative Comments Submitted
2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Brandon Gleason Affirmative N/A
2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung Negative Third-Party Comments
6 Portland General Electric Co. Daniel Mason None N/A
3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson None N/A
1 Ameren - Ameren Services Eric Scott Negative Comments Submitted
1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis Stephen Stafford Affirmative N/A
1 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos Negative Comments Submitted
3 Salt River Project Robert Kondziolka Affirmative N/A
1 Edison International - Southern California Edison Company Steven Mavis Negative Comments Submitted
5 Edison International - Southern California Edison Company Selene Willis Negative Comments Submitted
6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay Negative Comments Submitted
5 Salt River Project Kevin Nielsen Affirmative N/A
5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company David Gordon Affirmative N/A
4 Seattle City Light Hao Li Affirmative N/A
6 Cleco Corporation Robert Hirchak Louis Guidry Affirmative N/A
5 JEA John Babik None N/A
1 Manitoba Hydro Mike Smith Affirmative N/A
5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao Helen Zhao Affirmative N/A
6 Manitoba Hydro Blair Mukanik Affirmative N/A
3 Manitoba Hydro Karim Abdel-Hadi None N/A
1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday Negative Comments Submitted
3 Bonneville Power Administration Rebecca Berdahl Negative Comments Submitted
3 Xcel Energy, Inc. Ray Jasicki None N/A
3 JEA Garry Baker Affirmative N/A
3 Portland General Electric Co. Angela Gaines Affirmative N/A
6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers Negative Comments Submitted
6 APS - Arizona Public Service Co. Nicholas Kirby Negative Comments Submitted
5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding Abstain N/A
5 APS - Arizona Public Service Co. Kelsi Rigby Negative Comments Submitted
3 APS - Arizona Public Service Co. Vivian Moser Negative Comments Submitted
6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin Negative Comments Submitted
4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aubrey Short Affirmative N/A
3 Tennessee Valley Authority Ian Grant Abstain N/A
1 Tennessee Valley Authority Gabe Kurtz Affirmative N/A
4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen Negative Third-Party Comments
6 Westar Energy Grant Wilkerson Douglas Webb Affirmative N/A
3 Westar Energy Bryan Taggart Douglas Webb Affirmative N/A
5 Nebraska Public Power District Don Schmit Negative Comments Submitted
1 Westar Energy Allen Klassen Douglas Webb Affirmative N/A
5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson Negative Comments Submitted
1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth Affirmative N/A
6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Christopher Overberg Affirmative N/A
5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York William Winters Daniel Valle Affirmative N/A
3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost Affirmative N/A
6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp Negative Comments Submitted
1 Dominion - Dominion Virginia Power Larry Nash Negative Comments Submitted
6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan Negative Comments Submitted
5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen Affirmative N/A
10 Northeast Power Coordinating Council Guy V. Zito Affirmative N/A
2 California ISO Richard Vine Abstain N/A
5 Westar Energy Derek Brown Douglas Webb Affirmative N/A
3 Ameren - Ameren Services David Jendras Negative Comments Submitted
1 Cleco Corporation John Lindsey Louis Guidry Affirmative N/A
5 Southern Company - Southern Company Generation William D. Shultz Affirmative N/A
5 Austin Energy Shirley Mathew Affirmative N/A
3 City Utilities of Springfield, Missouri Scott Williams Negative Third-Party Comments
3 Austin Energy W. Dwayne Preston Affirmative N/A
1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Katherine Prewitt Affirmative N/A
3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski Affirmative N/A
6 Southern Company - Southern Company Generation and Energy Marketing Jennifer Sykes Affirmative N/A
3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove Negative Comments Submitted
5 NB Power Corporation Laura McLeod Negative Comments Submitted
6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu Negative Comments Submitted
3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia Affirmative N/A
3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey None N/A
5 FirstEnergy - FirstEnergy Solutions Robert Loy Affirmative N/A
1 Black Hills Corporation Wes Wingen Negative Third-Party Comments
6 PSEG - PSEG Energy Resources and Trade LLC Karla Barton Affirmative N/A
1 Portland General Electric Co. Nathaniel Clague Affirmative N/A
3 Lincoln Electric System Jason Fortik Negative Comments Submitted
1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Julie Severino Affirmative N/A
1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Buyce Negative Third-Party Comments
1 IDACORP - Idaho Power Company Laura Nelson Abstain N/A
5 MEAG Power Steven Grego Affirmative N/A
1 MEAG Power David Weekley Scott Miller Affirmative N/A
1 Tri-State G and T Association, Inc. Tracy Sliman Negative Third-Party Comments
1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Joseph Smith Affirmative N/A
3 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. James Meyer None N/A
10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne Negative Comments Submitted
1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Mark Churilla Abstain N/A
4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins None N/A
1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell None N/A
6 Black Hills Corporation Eric Scherr Negative Third-Party Comments
6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon Affirmative N/A
5 Seattle City Light Faz Kasraie Affirmative N/A
3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino Negative Comments Submitted
1 Western Area Power Administration sean erickson Affirmative N/A
2 ISO New England, Inc. Michael Puscas Affirmative N/A
6 Seminole Electric Cooperative, Inc. Trudy Novak Abstain N/A
1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte Affirmative N/A
1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro Affirmative N/A
3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Charles Freibert Affirmative N/A
6 FirstEnergy - FirstEnergy Solutions Ann Carey Affirmative N/A
3 AES - Indianapolis Power and Light Co. Bette White Negative Comments Submitted
1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich Negative Comments Submitted
1 Allete - Minnesota Power, Inc. Jamie Monette None N/A
1 PPL Electric Utilities Corporation Brenda Truhe Affirmative N/A
5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Long Duong Affirmative N/A
3 Snohomish County PUD No. 1 Holly Chaney Affirmative N/A
4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld Affirmative N/A
6 Snohomish County PUD No. 1 Franklin Lu Affirmative N/A
1 Exelon Daniel Gacek Negative Comments Submitted
3 Exelon Kinte Whitehead Negative Comments Submitted
5 Exelon Cynthia Lee Negative Comments Submitted
6 Exelon Becky Webb Negative Comments Submitted
4 Austin Energy Jun Hua None N/A
5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson None N/A
5 City Water, Light and Power of Springfield, IL Steve Rose Affirmative N/A
3 Seminole Electric Cooperative, Inc. James Frauen Abstain N/A
1 Eversource Energy Quintin Lee Affirmative N/A
6 Luminant - Luminant Energy Brenda Hampton Affirmative N/A
3 Black Hills Corporation Eric Egge Negative Third-Party Comments
5 Portland General Electric Co. Ryan Olson Affirmative N/A
3 AEP Leanna Lamatrice Affirmative N/A
1 Long Island Power Authority Robert Ganley Affirmative N/A
2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula Affirmative N/A
3 Duke Energy Lee Schuster Negative Third-Party Comments
7 Luminant Mining Company LLC Stewart Rake Affirmative N/A
5 OTP - Otter Tail Power Company Brett Jacobs None N/A
1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund Negative Third-Party Comments
1 PNM Resources - Public Service Company of New Mexico Laurie Williams Negative Comments Submitted
5 Cleco Corporation Stephanie Huffman Louis Guidry Affirmative N/A
1 Lincoln Electric System Danny Pudenz Negative Comments Submitted
1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke Negative Comments Submitted
6 Entergy Julie Hall Negative Comments Submitted
1 LS Power Transmission, LLC John Seelke Affirmative N/A
3 MEAG Power Roger Brand Scott Miller Affirmative N/A
3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson Negative Third-Party Comments
1 Duke Energy Laura Lee Negative Third-Party Comments
1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour Negative Comments Submitted
5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Lou Oberski Negative Comments Submitted
1 Lakeland Electric Larry Watt Negative Third-Party Comments
5 Kissimmee Utility Authority Jay Butters None N/A
3 Florida Municipal Power Agency Joe McKinney Brandon McCormick Negative Comments Submitted
10 Midwest Reliability Organization Russel Mountjoy Affirmative N/A
5 Florida Municipal Power Agency Chris Gowder Brandon McCormick Negative Comments Submitted
6 Florida Municipal Power Agency Richard Montgomery Brandon McCormick Negative Comments Submitted
6 Duke Energy Greg Cecil Negative Third-Party Comments
4 Florida Municipal Power Agency Carol Chinn Brandon McCormick Negative Comments Submitted
3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker Negative Third-Party Comments
6 Muscatine Power and Water Ryan Streck Negative Third-Party Comments
5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Kathryn Tackett Negative Comments Submitted
3 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. John Carlson Affirmative N/A
5 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. Harold Wyble Douglas Webb Affirmative N/A
1 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. James McBee Affirmative N/A
6 Lakeland Electric Paul Shipps None N/A
5 Muscatine Power and Water Neal Nelson Negative Third-Party Comments
5 Sempra - San Diego Gas and Electric Daniel Frank Affirmative N/A
1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas Affirmative N/A
6 Austin Energy Andrew Gallo Affirmative N/A
3 New York Power Authority David Rivera Affirmative N/A
1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo Affirmative N/A
4 Georgia System Operations Corporation Andrea Barclay None N/A
5 New York Power Authority Shivaz Chopra Affirmative N/A
3 Ocala Utility Services Randy Hahn Brandon McCormick Negative Comments Submitted
1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane Allie Gavin Negative Comments Submitted
4 American Public Power Association Jack Cashin None N/A
5 SCANA - South Carolina Electric and Gas Co. Alyssa Hubbard Affirmative N/A
2 Midcontinent ISO, Inc. Bobbi Welch None N/A
5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury Negative Comments Submitted
4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho None N/A
3 Cleco Corporation Michelle Corley Louis Guidry Affirmative N/A
5 Lakeland Electric Jim Howard Negative Third-Party Comments
2 New York Independent System Operator Gregory Campoli Negative Comments Submitted
10 SERC Reliability Corporation Drew Slabaugh Affirmative N/A
5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Meaghan Connell Abstain N/A
3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski Affirmative N/A
6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons Affirmative N/A
6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker Affirmative N/A
1 Lower Colorado River Authority William Sanders Negative Comments Submitted
5 Platte River Power Authority Tyson Archie Affirmative N/A
1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley Negative Comments Submitted
3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman Negative Comments Submitted
1 Santee Cooper Chris Wagner Affirmative N/A
6 Santee Cooper Michael Brown Affirmative N/A
3 Santee Cooper James Poston Affirmative N/A
5 Santee Cooper Tommy Curtis Affirmative N/A
5 Lower Colorado River Authority Teresa Cantwell Negative Comments Submitted
9 Commonwealth of Massachusetts Department of Public Utilities Donald Nelson Affirmative N/A
1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz Negative Comments Submitted
1 Platte River Power Authority Matt Thompson Affirmative N/A
3 Platte River Power Authority Jeff Landis Affirmative N/A
5 City of Independence, Power and Light Department Jim Nail Negative Third-Party Comments
5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke None N/A
4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon None N/A
6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Davis Jelusich Abstain N/A
6 Platte River Power Authority Sabrina Martz Affirmative N/A
5 Black Hills Corporation George Tatar Negative Third-Party Comments
1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Jeff Kimbell Abstain N/A
3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Dmitriy Bazylyuk Negative Comments Submitted
5 Omaha Public Power District Mahmood Safi Negative Third-Party Comments
1 SCANA - South Carolina Electric and Gas Co. Tom Hanzlik Affirmative N/A
5 Puget Sound Energy, Inc. Eleanor Ewry Affirmative N/A
1 BC Hydro and Power Authority Adrian Andreoiu Abstain N/A
6 Colorado Springs Utilities Melissa Brown None N/A
5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas None N/A
1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger None N/A
3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Annette Johnston Negative Comments Submitted
1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff Abstain N/A
3 Gainesville Regional Utilities Ken Simmons Brandon McCormick Negative Comments Submitted
3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson None N/A
1 Peak Reliability Scott Downey Affirmative N/A
6 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. Jennifer Flandermeyer Affirmative N/A
2 PJM Interconnection, L.L.C. Mark Holman Affirmative N/A
1 Colorado Springs Utilities Mike Braunstein None N/A
6 Seattle City Light Charles Freeman Affirmative N/A
5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla Affirmative N/A
3 Seattle City Light Tuan Tran Affirmative N/A
3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim Affirmative N/A
3 BC Hydro and Power Authority Hootan Jarollahi Abstain N/A
5 Duke Energy Dale Goodwine None N/A
6 AEP - AEP Marketing Yee Chou Affirmative N/A
5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center Affirmative N/A
1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons Negative Comments Submitted
1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson Affirmative N/A
3 Clark Public Utilities Jack Stamper Affirmative N/A
1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann Negative Third-Party Comments
3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry Abstain N/A
10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON Affirmative N/A
1 Arizona Electric Power Cooperative, Inc. Jennifer Bray None N/A
1 Brazos Electric Power Cooperative, Inc. Tony Kroskey None N/A
4 WEC Energy Group, Inc. Matthew Beilfuss None N/A
6 Florida Municipal Power Pool Tom Reedy Brandon McCormick Negative Comments Submitted
10 ReliabilityFirst Anthony Jablonski Affirmative N/A
3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons Affirmative N/A
10 Western Electricity Coordinating Council Steven Rueckert Affirmative N/A
10 Florida Reliability Coordinating Council Peter Heidrich Affirmative N/A
1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax Negative Third-Party Comments
5 Brazos Electric Power Cooperative, Inc. Shari Heino Negative Third-Party Comments
1 KAMO Electric Cooperative Walter Kenyon Negative Third-Party Comments
3 Tri-State G and T Association, Inc. Janelle Marriott Gill Negative Third-Party Comments
1 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Mike ONeil None N/A
1 Ohio Valley Electric Corporation Scott Cunningham Affirmative N/A
6 Edison International - Southern California Edison Company Kenya Streeter None N/A
3 Basin Electric Power Cooperative Jeremy Voll Negative Third-Party Comments
1 Dairyland Power Cooperative Renee Leidel None N/A
5 Dairyland Power Cooperative Tommy Drea Negative Comments Submitted
5 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Karen Weaver None N/A
1 Tallahassee Electric (City of Tallahassee, FL) Scott Langston None N/A
1 Associated Electric Cooperative, Inc. Mark Riley None N/A
6 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Terry Gifford None N/A
3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett Negative Comments Submitted
1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White Negative Third-Party Comments
1 Salt River Project Steven Cobb Affirmative N/A
3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jeff Neas Negative Third-Party Comments
3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue Negative Third-Party Comments
5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt Affirmative N/A
1 Sho-Me Power Electric Cooperative Peter Dawson Negative Third-Party Comments
3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber Negative Third-Party Comments
5 Seminole Electric Cooperative, Inc. David Weber None N/A
3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney Joe Tarantino Affirmative N/A
1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith Joe Tarantino Affirmative N/A
6 Sacramento Municipal Utility District Jamie Cutlip Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Sacramento Municipal Utility District Susan Oto Joe Tarantino Affirmative N/A
6 Basin Electric Power Cooperative Jerry Horner Negative Third-Party Comments
4 Sacramento Municipal Utility District Beth Tincher Joe Tarantino Affirmative N/A
1 Sacramento Municipal Utility District Arthur Starkovich Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Hydro-Qu?bec Production Carl Pineault None N/A
5 Basin Electric Power Cooperative Mike Kraft Negative Third-Party Comments
1 Puget Sound Energy, Inc. Theresa Rakowsky None N/A
1 Basin Electric Power Cooperative David Rudolph None N/A
1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey Negative Third-Party Comments
3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley Negative Third-Party Comments
3 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Skyler Wiegmann Negative Third-Party Comments
3 Puget Sound Energy, Inc. Tim Womack Affirmative N/A
8 Roger Zaklukiewicz Roger Zaklukiewicz Affirmative N/A
5 Great River Energy Preston Walsh Negative Third-Party Comments
6 Associated Electric Cooperative, Inc. Brian Ackermann Negative Comments Submitted
3 Modesto Irrigation District Roderick Cook None N/A
1 Great River Energy Gordon Pietsch None N/A
1 Omaha Public Power District Doug Peterchuck Negative Third-Party Comments
1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer Eric Shaw None N/A
6 Modesto Irrigation District James McFall None N/A
6 Salt River Project Bobby Olsen None N/A
4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert Negative Third-Party Comments
4 Modesto Irrigation District Spencer Tacke Negative Comments Submitted
3 Great River Energy Michael Brytowski None N/A
6 Great River Energy Donna Stephenson Negative Third-Party Comments
1 Seattle City Light Pawel Krupa Affirmative N/A
1 American Transmission Company, LLC Douglas Johnson Negative Comments Submitted
6 Omaha Public Power District Joel Robles Negative Third-Party Comments
3 Cowlitz County PUD Russell Noble Affirmative N/A
5 Cowlitz County PUD Deanna Carlson Affirmative N/A
1 M and A Electric Power Cooperative William Price Negative Third-Party Comments
3 City of Farmington Linda Jacobson-Quinn None N/A
1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard Andy Fuhrman Negative Comments Submitted
1 Imperial Irrigation District Jesus Sammy Alcaraz Affirmative N/A
5 DTE Energy - Detroit Edison Company Adrian Raducea None N/A
6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Silvia Mitchell Affirmative N/A
3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak None N/A
1 Corn Belt Power Cooperative larry brusseau None N/A
5 Bonneville Power Administration Scott Winner Negative Comments Submitted
3 CPS Energy James Grimshaw None N/A
5 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Ozan Ferrin None N/A
1 CPS Energy Gladys DeLaO None N/A
6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway None N/A
5 Public Utility District No. 2 of Grant County, Washington Amy Jones None N/A