Ballot Name: 2016-02 Modifications to CIP Standards CIP-002-6 AB 2 ST
Voting Start Date: 4/20/2018 12:01:00 AM
Voting End Date: 4/30/2018 8:00:00 PM
Ballot Type: ST
Ballot Activity: AB
Ballot Series: 2
Total # Votes: 256
Total Ballot Pool: 315
Quorum: 81.27
Weighted Segment Value: 93.31

Segment Ballot Pool Segment Weight Affirmative Votes Affirmative Fraction Negative Votes w/ Comment Negative Fraction w/ Comment Negative Votes w/o Comment Abstain No Vote
Segment: 1 82 1 55 0.859 9 0.141 1 6 11
Segment: 2 7 0.4 4 0.4 0 0 0 2 1
Segment: 3 76 1 51 0.927 4 0.073 0 3 18
Segment: 4 23 1 17 1 0 0 0 0 6
Segment: 5 68 1 46 0.92 4 0.08 0 3 15
Segment: 6 49 1 34 0.872 5 0.128 0 2 8
Segment: 7 1 0.1 1 0.1 0 0 0 0 0
Segment: 8 2 0.2 2 0.2 0 0 0 0 0
Segment: 9 1 0.1 1 0.1 0 0 0 0 0
Segment: 10 6 0.5 5 0.5 0 0 0 1 0
Totals: 315 6.3 216 5.878 22 0.422 1 17 59
Segment Organization Voter Designated Proxy Ballot NERC Memo
1 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Dermot Smyth Affirmative N/A
6 Seminole Electric Cooperative, Inc. Trudy Novak Negative Comments Submitted
1 Austin Energy Thomas Standifur Affirmative N/A
6 Cleco Corporation Robert Hirchak Louis Guidry Affirmative N/A
3 Xcel Energy, Inc. Michael Ibold Affirmative N/A
2 New York Independent System Operator Gregory Campoli Affirmative N/A
3 Austin Energy W. Dwayne Preston Affirmative N/A
5 Austin Energy Lisa Martin None N/A
2 Southwest Power Pool, Inc. (RTO) Charles Yeung None N/A
6 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Joe O'Brien Affirmative N/A
1 Portland General Electric Co. Nathaniel Clague Affirmative N/A
5 Southern Company - Southern Company Generation William D. Shultz Affirmative N/A
3 Tennessee Valley Authority Ian Grant None N/A
1 Entergy - Entergy Services, Inc. Oliver Burke Negative Comments Submitted
1 Minnkota Power Cooperative Inc. Theresa Allard Negative Third-Party Comments
4 City Utilities of Springfield, Missouri John Allen Affirmative N/A
1 City Utilities of Springfield, Missouri Michael Buyce Affirmative N/A
4 Austin Energy Esther Weekes Affirmative N/A
6 Entergy Julie Hall Negative Comments Submitted
2 Independent Electricity System Operator Leonard Kula Affirmative N/A
2 Electric Reliability Council of Texas, Inc. Brandon Gleason Abstain N/A
3 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Peter Yost Affirmative N/A
6 Tennessee Valley Authority Marjorie Parsons Abstain N/A
5 Salt River Project Kevin Nielsen Affirmative N/A
6 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York Robert Winston Affirmative N/A
5 Ameren - Ameren Missouri Sam Dwyer Affirmative N/A
5 Tennessee Valley Authority M Lee Thomas Abstain N/A
5 Lakeland Electric Becky Rinier None N/A
3 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Jeffrey Mueller Affirmative N/A
6 Salt River Project Bobby Olsen Affirmative N/A
1 PSEG - Public Service Electric and Gas Co. Joseph Smith Affirmative N/A
5 TECO - Tampa Electric Co. Dave Pickles None N/A
3 Piedmont EMC Lawrence Hopkins Jr Affirmative N/A
5 Ontario Power Generation Inc. David Ramkalawan Affirmative N/A
5 Con Ed - Consolidated Edison Co. of New York William Winters Alyson Slanover Affirmative N/A
3 City Utilities of Springfield, Missouri Scott Williams Affirmative N/A
6 AEP - AEP Marketing Yee Chou Affirmative N/A
1 Bonneville Power Administration Kammy Rogers-Holliday Affirmative N/A
3 Bonneville Power Administration Rebecca Berdahl Affirmative N/A
1 AEP - AEP Service Corporation Dennis Sauriol Affirmative N/A
3 City of Vero Beach Ginny Beigel Brandon McCormick Negative Comments Submitted
5 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Dmitriy Bazylyuk Affirmative N/A
1 APS - Arizona Public Service Co. Michelle Amarantos Affirmative N/A
10 Midwest Reliability Organization Russel Mountjoy Affirmative N/A
5 Cleco Corporation Stephanie Huffman Louis Guidry Affirmative N/A
5 Florida Municipal Power Agency Chris Gowder Brandon McCormick Negative Comments Submitted
3 Cleco Corporation Michelle Corley Louis Guidry Affirmative N/A
6 Florida Municipal Power Pool Tom Reedy Brandon McCormick Affirmative N/A
5 Edison International - Southern California Edison Company Neil Shockey None N/A
3 APS - Arizona Public Service Co. Vivian Moser Affirmative N/A
1 Tennessee Valley Authority Howell Scott Abstain N/A
1 Georgia Transmission Corporation Greg Davis Affirmative N/A
5 Colorado Springs Utilities Jeff Icke Affirmative N/A
6 Colorado Springs Utilities Shannon Fair Affirmative N/A
5 PSEG - PSEG Fossil LLC Tim Kucey Affirmative N/A
1 Network and Security Technologies Nicholas Lauriat Affirmative N/A
3 WEC Energy Group, Inc. Thomas Breene Affirmative N/A
1 Puget Sound Energy, Inc. Chelsey Neil None N/A
5 WEC Energy Group, Inc. Linda Horn Affirmative N/A
1 Colorado Springs Utilities Devin Elverdi Affirmative N/A
6 Seattle City Light Brian Belger None N/A
6 WEC Energy Group, Inc. David Hathaway Affirmative N/A
3 Seattle City Light Laurie Hammack None N/A
6 APS - Arizona Public Service Co. Jonathan Aragon Affirmative N/A
1 Salt River Project Chris Hofmann None N/A
5 AEP Thomas Foltz Affirmative N/A
2 PJM Interconnection, L.L.C. Mark Holman Abstain N/A
6 Austin Energy Andrew Gallo Affirmative N/A
6 NextEra Energy - Florida Power and Light Co. Silvia Mitchell Affirmative N/A
1 Southern Company - Southern Company Services, Inc. Katherine Prewitt Affirmative N/A
3 Southern Company - Alabama Power Company Joel Dembowski Affirmative N/A
6 Southern Company - Southern Company Generation and Energy Marketing Jennifer Sykes Affirmative N/A
4 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Jeff Ipsaro Affirmative N/A
3 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Val Ridad Affirmative N/A
1 Cleco Corporation John Lindsey Louis Guidry Affirmative N/A
1 Long Island Power Authority Robert Ganley None N/A
5 Seattle City Light Faz Kasraie None N/A
4 WEC Energy Group, Inc. Anthony Jankowski Affirmative N/A
5 Portland General Electric Co. Ryan Olson Affirmative N/A
3 Portland General Electric Co. Angela Gaines Affirmative N/A
5 Puget Sound Energy, Inc. Lynn Murphy None N/A
3 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Marc Donaldson Affirmative N/A
5 Great River Energy Preston Walsh Affirmative N/A
1 U.S. Bureau of Reclamation Richard Jackson Negative Comments Submitted
1 Brazos Electric Power Cooperative, Inc. Tony Kroskey None N/A
3 Cowlitz County PUD Russell Noble Affirmative N/A
6 Portland General Electric Co. Daniel Mason Affirmative N/A
10 New York State Reliability Council ALAN ADAMSON Affirmative N/A
10 Florida Reliability Coordinating Council Peter Heidrich Affirmative N/A
6 TECO - Tampa Electric Co. Benjamin Smith None N/A
5 Nebraska Public Power District Don Schmit Affirmative N/A
3 TECO - Tampa Electric Co. Ronald Donahey None N/A
6 PSEG - PSEG Energy Resources and Trade LLC Karla Barton Affirmative N/A
5 Acciona Energy North America George Brown Affirmative N/A
5 MEAG Power Steven Grego Abstain N/A
1 MEAG Power David Weekley Scott Miller Abstain N/A
3 MEAG Power Roger Brand Scott Miller Abstain N/A
1 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) John Merrell Affirmative N/A
1 Eversource Energy Quintin Lee Affirmative N/A
5 Herb Schrayshuen Herb Schrayshuen Affirmative N/A
5 Talen Generation, LLC Donald Lock None N/A
5 Silicon Valley Power - City of Santa Clara Sandra Pacheco None N/A
3 Sempra - San Diego Gas and Electric Bridget Silvia Harold Sherrill None N/A
4 Illinois Municipal Electric Agency Mary Ann Todd None N/A
6 Los Angeles Department of Water and Power Anton Vu Affirmative N/A
5 APS - Arizona Public Service Co. Kelsi Rigby Affirmative N/A
3 Modesto Irrigation District Roderick Cook None N/A
6 Modesto Irrigation District James McFall None N/A
6 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Linn Oelker Affirmative N/A
1 American Transmission Company, LLC Douglas Johnson Affirmative N/A
1 Corn Belt Power Cooperative larry brusseau None N/A
4 MGE Energy - Madison Gas and Electric Co. Joseph DePoorter Affirmative N/A
1 Exelon Daniel Gacek Affirmative N/A
3 Exelon Kinte Whitehead Affirmative N/A
5 Exelon Cynthia Lee Affirmative N/A
6 Exelon Becky Webb Negative Comments Submitted
1 Manitoba Hydro Mike Smith Affirmative N/A
1 Seattle City Light Pawel Krupa Affirmative N/A
6 Manitoba Hydro Blair Mukanik None N/A
4 Modesto Irrigation District Spencer Tacke None N/A
4 Seattle City Light Hao Li Affirmative N/A
5 Duke Energy Dale Goodwine Affirmative N/A
6 Duke Energy Greg Cecil Affirmative N/A
3 Duke Energy Lee Schuster None N/A
1 Seminole Electric Cooperative, Inc. Mark Churilla Dawn Hamdorf Abstain N/A
4 Seminole Electric Cooperative, Inc. Jonathan Robbins None N/A
1 OTP - Otter Tail Power Company Charles Wicklund Affirmative N/A
5 OTP - Otter Tail Power Company Cathy Fogale Affirmative N/A
4 Tacoma Public Utilities (Tacoma, WA) Hien Ho Affirmative N/A
3 OTP - Otter Tail Power Company Wendi Olson Affirmative N/A
3 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Annette Johnston Affirmative N/A
3 Muscatine Power and Water Seth Shoemaker Affirmative N/A
5 Muscatine Power and Water Neal Nelson Affirmative N/A
6 Muscatine Power and Water Ryan Streck Amie Shuger McConnaha Affirmative N/A
3 Colorado Springs Utilities Hillary Dobson Affirmative N/A
3 Edison International - Southern California Edison Company Romel Aquino None N/A
6 Edison International - Southern California Edison Company Kenya Streeter Affirmative N/A
1 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Steve Toosevich Affirmative N/A
1 Berkshire Hathaway Energy - MidAmerican Energy Co. Terry Harbour Affirmative N/A
5 Manitoba Hydro Yuguang Xiao Affirmative N/A
3 Sacramento Municipal Utility District Nicole Looney Joe Tarantino Affirmative N/A
1 Sacramento Municipal Utility District Arthur Starkovich Joe Tarantino Affirmative N/A
4 Sacramento Municipal Utility District Beth Tincher Joe Tarantino Affirmative N/A
5 Sacramento Municipal Utility District Susan Oto Joe Tarantino Affirmative N/A
6 Sacramento Municipal Utility District Jamie Cutlip Joe Tarantino Affirmative N/A
1 Balancing Authority of Northern California Kevin Smith Joe Tarantino Affirmative N/A
3 Ameren - Ameren Services David Jendras Affirmative N/A
6 Ameren - Ameren Services Robert Quinlivan Affirmative N/A
1 Associated Electric Cooperative, Inc. Ryan Ziegler Affirmative N/A
1 KAMO Electric Cooperative Micah Breedlove None N/A
1 Northeast Missouri Electric Power Cooperative Kevin White Affirmative N/A
6 Associated Electric Cooperative, Inc. Brian Ackermann Affirmative N/A
3 Sho-Me Power Electric Cooperative Jeff Neas Affirmative N/A
3 Associated Electric Cooperative, Inc. Todd Bennett Affirmative N/A
5 New York Power Authority Erick Barrios Affirmative N/A
3 Puget Sound Energy, Inc. Tim Womack None N/A
3 Dominion - Dominion Resources, Inc. Connie Lowe Negative Comments Submitted
1 Duke Energy Laura Lee Affirmative N/A
1 National Grid USA Michael Jones Affirmative N/A
3 Clark Public Utilities Jack Stamper None N/A
3 City of Farmington Linda Jacobson-Quinn Affirmative N/A
3 New York Power Authority David Rivera Affirmative N/A
3 M and A Electric Power Cooperative Stephen Pogue Affirmative N/A
5 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. Harold Wyble Douglas Webb Affirmative N/A
5 Seminole Electric Cooperative, Inc. Mickey Bellard None N/A
1 Sunflower Electric Power Corporation Paul Mehlhaff Abstain N/A
3 Rutherford EMC Tom Haire None N/A
4 Georgia System Operations Corporation Guy Andrews Affirmative N/A
5 Associated Electric Cooperative, Inc. Brad Haralson None N/A
3 Georgia System Operations Corporation Scott McGough Affirmative N/A
1 Allete - Minnesota Power, Inc. Jamie Monette Abstain N/A
3 Platte River Power Authority Jeff Landis Abstain N/A
1 International Transmission Company Holdings Corporation Michael Moltane Stephanie Burns Negative Comments Submitted
5 Northern California Power Agency Marty Hostler Affirmative N/A
1 M and A Electric Power Cooperative William Price None N/A
9 Commonwealth of Massachusetts Department of Public Utilities Donald Nelson Affirmative N/A
3 Ocala Utility Services Neville Bowen None N/A
2 California ISO Richard Vine Affirmative N/A
6 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. Jennifer Flandermeyer Affirmative N/A
3 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Adam Weber Affirmative N/A
3 KAMO Electric Cooperative Tony Gott None N/A
1 Central Electric Power Cooperative (Missouri) Michael Bax Affirmative N/A
3 Nebraska Public Power District Tony Eddleman Affirmative N/A
6 Berkshire Hathaway - PacifiCorp Sandra Shaffer Affirmative N/A
5 Kissimmee Utility Authority Mike Blough Brandon McCormick Affirmative N/A
5 Lincoln Electric System Kayleigh Wilkerson Affirmative N/A
1 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Karen Yoder Affirmative N/A
5 Black Hills Corporation George Tatar Affirmative N/A
1 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. James McBee Affirmative N/A
8 Massachusetts Attorney General Frederick Plett Affirmative N/A
1 New York Power Authority Salvatore Spagnolo Affirmative N/A
3 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aaron Ghodooshim None N/A
10 SERC Reliability Corporation Drew Slabaugh Affirmative N/A
1 N.W. Electric Power Cooperative, Inc. Mark Ramsey Affirmative N/A
3 NW Electric Power Cooperative, Inc. John Stickley Affirmative N/A
4 Alliant Energy Corporation Services, Inc. Larry Heckert None N/A
3 Owensboro Municipal Utilities Thomas Lyons None N/A
1 CenterPoint Energy Houston Electric, LLC Daniela Hammons Negative Comments Submitted
3 Great Plains Energy - Kansas City Power and Light Co. John Carlson Affirmative N/A
2 Midcontinent ISO, Inc. Ellen Oswald Affirmative N/A
1 Western Area Power Administration sean erickson Negative No Comment Submitted
3 Manitoba Hydro Karim Abdel-Hadi Affirmative N/A
5 FirstEnergy - FirstEnergy Solutions Robert Loy Affirmative N/A
3 Gainesville Regional Utilities Ken Simmons Brandon McCormick Affirmative N/A
1 Lakeland Electric Larry Watt Affirmative N/A
3 NiSource - Northern Indiana Public Service Co. Aimee Harris Affirmative N/A
3 PNM Resources - Public Service Company of New Mexico Lynn Goldstein Affirmative N/A
1 Hydro One Networks, Inc. Payam Farahbakhsh Affirmative N/A
3 Black Hills Corporation Eric Egge Affirmative N/A
5 Massachusetts Municipal Wholesale Electric Company David Gordon Affirmative N/A
6 FirstEnergy - FirstEnergy Solutions Ann Carey Affirmative N/A
6 Dominion - Dominion Resources, Inc. Sean Bodkin Negative Comments Submitted
5 Dominion - Dominion Resources, Inc. Lou Oberski Negative Comments Submitted
1 Sho-Me Power Electric Cooperative Peter Dawson Affirmative N/A
1 Central Hudson Gas & Electric Corp. Frank Pace Affirmative N/A
4 North Carolina Electric Membership Corporation John Lemire Scott Brame Affirmative N/A
8 David Kiguel David Kiguel Affirmative N/A
1 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Terri Pyle Affirmative N/A
3 National Grid USA Brian Shanahan Affirmative N/A
3 North Carolina Electric Membership Corporation doug white Scott Brame Affirmative N/A
5 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. John Rhea Affirmative N/A
5 North Carolina Electric Membership Corporation Robert Beadle Scott Brame Affirmative N/A
1 Ameren - Ameren Services Eric Scott Affirmative N/A
3 Public Utility District No. 1 of Okanogan County Dale Dunckel None N/A
1 Edison International - Southern California Edison Company Steven Mavis Affirmative N/A
6 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Sing Tay Affirmative N/A
5 JEA John Babik None N/A
4 Oklahoma Municipal Power Authority Ashley Stringer None N/A
6 Great River Energy Donna Stephenson Michael Brytowski Affirmative N/A
3 JEA Garry Baker None N/A
5 BC Hydro and Power Authority Helen Hamilton Harding None N/A
4 FirstEnergy - FirstEnergy Corporation Aubrey Short Affirmative N/A
6 Westar Energy Megan Wagner Affirmative N/A
3 Westar Energy Bo Jones Affirmative N/A
1 Westar Energy Kevin Giles Affirmative N/A
6 Lincoln Electric System Eric Ruskamp Affirmative N/A
1 Dominion - Dominion Virginia Power Larry Nash Negative Comments Submitted
1 Black Hills Corporation Wes Wingen Affirmative N/A
10 Northeast Power Coordinating Council Guy V. Zito Affirmative N/A
5 Westar Energy Laura Cox Affirmative N/A
3 OGE Energy - Oklahoma Gas and Electric Co. Donald Hargrove Affirmative N/A
5 NB Power Corporation Laura McLeod Affirmative N/A
5 Xcel Energy, Inc. Gerry Huitt Affirmative N/A
3 Lincoln Electric System Jason Fortik Affirmative N/A
1 IDACORP - Idaho Power Company Laura Nelson None N/A
1 Tri-State G and T Association, Inc. Tracy Sliman Negative Comments Submitted
10 Texas Reliability Entity, Inc. Rachel Coyne Abstain N/A
4 LaGen Richard Comeaux Affirmative N/A
6 Black Hills Corporation Eric Scherr None N/A
6 Xcel Energy, Inc. Carrie Dixon Affirmative N/A
1 Hydro-Qu?bec TransEnergie Nicolas Turcotte Affirmative N/A
1 Xcel Energy, Inc. Dean Schiro Affirmative N/A
3 PPL - Louisville Gas and Electric Co. Charles Freibert Affirmative N/A
3 AES - Indianapolis Power and Light Co. Bette White Affirmative N/A
1 PPL Electric Utilities Corporation Brenda Truhe Affirmative N/A
5 PPL - Louisville Gas and Electric Co. JULIE HOSTRANDER Affirmative N/A
1 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Long Duong Affirmative N/A
3 Snohomish County PUD No. 1 Mark Oens Affirmative N/A
4 Public Utility District No. 1 of Snohomish County John Martinsen Affirmative N/A
5 Public Utility District No. 1 of Snohomish County Sam Nietfeld Affirmative N/A
6 Snohomish County PUD No. 1 Franklin Lu Affirmative N/A
5 Choctaw Generation Limited Partnership, LLLP Rob Watson Affirmative N/A
5 City Water, Light and Power of Springfield, IL Steve Rose Affirmative N/A
3 Seminole Electric Cooperative, Inc. James Frauen Negative Comments Submitted
6 Luminant - Luminant Energy Brenda Hampton Affirmative N/A
3 Southern Indiana Gas and Electric Co. Fred Frederick Affirmative N/A
3 AEP Aaron Austin Affirmative N/A
7 Luminant Mining Company LLC Stewart Rake Affirmative N/A
1 PNM Resources - Public Service Company of New Mexico Laurie Williams Affirmative N/A
1 Lincoln Electric System Danny Pudenz Affirmative N/A
1 Oncor Electric Delivery Lee Maurer Tho Tran Affirmative N/A
3 Florida Municipal Power Agency Joe McKinney Brandon McCormick Affirmative N/A
6 Florida Municipal Power Agency Richard Montgomery Brandon McCormick Affirmative N/A
4 Florida Municipal Power Agency Carol Chinn Brandon McCormick Affirmative N/A
6 Lakeland Electric Paul Shipps Negative Third-Party Comments
4 City of Clewiston Lynne Mila Affirmative N/A
1 Sempra - San Diego Gas and Electric Mo Derbas Jeff Johnson None N/A
4 American Public Power Association Jack Cashin None N/A
5 Berkshire Hathaway - NV Energy Kevin Salsbury Affirmative N/A
3 Intermountain REA David Maier Affirmative N/A
5 Oglethorpe Power Corporation Donna Johnson None N/A
5 CMS Energy - Consumers Energy Company David Greyerbiehl Negative Comments Submitted
1 CMS Energy - Consumers Energy Company James Anderson Negative Comments Submitted
5 Public Utility District No. 1 of Chelan County Haley Sousa Abstain N/A
3 CMS Energy - Consumers Energy Company Karl Blaszkowski Negative Comments Submitted
1 Lower Colorado River Authority Michael Shaw Negative Comments Submitted
6 Southern Indiana Gas and Electric Co. Erin Spence None N/A
1 Southern Indiana Gas and Electric Co. Steve Rawlinson Affirmative N/A
3 DTE Energy - Detroit Edison Company Karie Barczak None N/A
5 Platte River Power Authority Tyson Archie Affirmative N/A
1 Nebraska Public Power District Jamison Cawley Affirmative N/A
1 Santee Cooper Chris Wagner None N/A
6 Santee Cooper Marty Watson None N/A
3 Santee Cooper James Poston None N/A
5 Santee Cooper Tommy Curtis None N/A
5 Lower Colorado River Authority Teresa Cantwell Affirmative N/A
3 Salt River Project Robert Kondziolka Affirmative N/A
1 Los Angeles Department of Water and Power faranak sarbaz Affirmative N/A
5 City of Independence, Power and Light Department Jim Nail None N/A
4 Utility Services, Inc. Brian Evans-Mongeon Affirmative N/A
6 Public Utility District No. 1 of Chelan County Davis Jelusich Abstain N/A
6 Platte River Power Authority Sabrina Martz None N/A
1 Public Utility District No. 1 of Chelan County Jeff Kimbell Abstain N/A
5 Omaha Public Power District Mahmood Safi Affirmative N/A
4 National Rural Electric Cooperative Association Barry Lawson Affirmative N/A
1 BC Hydro and Power Authority Patricia Robertson Affirmative N/A
1 Muscatine Power and Water Andy Kurriger Affirmative N/A
1 Peak Reliability Michael Granath None N/A
5 Boise-Kuna Irrigation District - Lucky Peak Power Plant Project Mike Kukla Affirmative N/A
3 BC Hydro and Power Authority Hootan Jarollahi Affirmative N/A
5 U.S. Bureau of Reclamation Wendy Center Negative Comments Submitted
1 Glencoe Light and Power Commission Terry Volkmann Affirmative N/A
5 Bonneville Power Administration Scott Winner Affirmative N/A
6 Bonneville Power Administration Andrew Meyers Affirmative N/A
3 Public Utility District No. 1 of Chelan County Joyce Gundry Abstain N/A